Sony PlayStation VR Fiyatı ve Hayal Kırıklığı

Beklentilerin üzerinde!

Sony PlayStation VR Fiyatı ve Hayal Kırıklığı

Sony PlayStation VR fiyatı açıklandı ama ortak kanı olarak yüksek bulundu. Peki oyun severleri neler bekliyor?

PlayStation; 3D oyunlardan, artırılmış gerçekliğe kadar hayal gücümüzün çok ötesinde deneyimler sundu. PS VR ile şimdi bambaşka bir deneyim bizi bekliyor. Artık, ekranın ötesine geçip oyunun içine dalabilirsiniz. Buraya kadar her şey harika ama Sony PlayStation VR fiyatı da nihayet açıklandı: 450 dolar.

450 dolar olarak belirlenen fiyat etiketi, ikinci bir PS4 fiyatında bile daha fazla. Üstelik bu sanal gerçeklik ekipmanını satın almak yeterli değil, uyumlu oyunlar da satın alınması gerek. Özetle oyun meraklıları için PlayStation VR oldukça maaliyetli, dolayısıyla da tam anlamıyla bir hayal kırıklığı.

Sanal gerçeklik alanındaki çalışmaların önemi yadsınamaz bir gerçek. Öte yandan bu alanda gerçekleştirilen çalışmaların odak noktalarından birinin ‘bütçeyi fazla zorlamadan…’ olduğu da defalarca vurgulandı. Ancak Sony, PlayStation VR için beklentilerin üzerinde bir fiyatla tüketicilerin karşısına çıktı.

Yıl sonuna doğru satışlarına başlanacağı belirtilen aygıt için şimdiden para biriktirmeye başlamak gerekebilir. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

YORUM

Yorumlar 0