Ses Tuşları ile Uygulamaları Kontrol Edin

Ses Tuşları ile Uygulamaları Kontrol Edin

Favori uygulamalarınızı cihazınızın ses tuşlarını kullanarak da kontrol edebilirsiniz…

Google Play Store mağazasında akıllı cihazlarınıza tonlarca özellik yükleyebileceğiniz binlerce uygulama mevcut, bunların bir çoğu da ücretsiz.

Cihazınızdaki volume tuşları da aslında sadece ses düzeyini artırıp azaltmanın dışında bir çok özelliğe kavuşabilir ve daha fazlasını da yapabilir.

QuickClick uygulaması volume tuşlarına bir çok özellik atayabiliyor, kullanıcılara uygulamaları açma, ses seviyesini azaltıp artırma gibi özelliklerin dışında farklı özelliklerde atanabiliyor. QuickClick uygulamasıyla cihazınız bir çok yeni özellik kazanabiliyor.

QuickClick

1- Yeni Kural Oluşturun

Uygulamayı ilk açtığınzda uygulama sizden yeni bir kural oluşturmanızı isteyecek. İkinci ekranda bir çok seçenek sunuluyor volume butonlarıyla ilgili. Seçenekler kısmını okuyup aralarından birini seçip devam edebilirsiniz.

2- Hangi Fonksiyonu Kullanabilirim?

Burada istediğiniz uygulama ve kuralı yukarıda seçtiniz. Şimdi bu kısımda size sunulan seçenklerin ne yapmasını istediğinizi belirleyin. Örneğin volum tuşlarını, müzik dinlerken parçaları arası geçiş için kullanabilirsiniz veya çok basitce müziği durdurma tekrardan başlatma. Bu ksımda uygun seçeneği işaretleyerek devam edebilirsiniz.

QuickClick3- Yeni Dizi Oluşturma

Bu kısımda belirlediğiniz diziler arasından seçim yapabilirsiniz.

QuickClick size daha önceki ekrandan yaptığınız seçimlere uygun bir çok opsiyon veriyor, buna göre devam edebilir veya kendi istediğiniz daha kompleks diziler oluşturabilirsiniz.

4. Diziyi Uygulamalara Bağlama

Bu kısımda oluşturduğunuz kural dizisini seçerek istediğiniz uygulamaları belirleyip onlarla entegre edebilirsiniz. Uygulama üzerinden ana ekrana gittiğinizde oluşturduğunuz tüm kural dizilerini görebilirsiniz.

5. En Son Kontrol

En son oluşturduğunuz diziyi kaydetmeden önce, bununla ilgili diğerayarlara göz atın. Bunlar belirlediğiniz diziye vereceğiniz isim, dizinin ne kadar süre boyunca çalışacağı gibi bir çok detayı belirleyebilirsiniz.

6. Batarya Ömrü

Uygulamayı bir çok yanıyla ele aldık, ancak sakın ayarlar menüsünden “Preserve Battery Life” opsiyonunu işaretlemeyi unutmayın. Bu sayede QuickClick uygulaması yalnızca ekran açık olduğu zamanlarda çalışacak ve batarya ömrü uzayacak.

YORUM

Yorumlar 0