Samsung Galaxy S7 edge ve Galaxy S7 Satış Tarihi, Fiyatları Açıklandı

Samsung Galaxy S7 edge ve Galaxy S7 Satış Tarihi, Fiyatları Açıklandı

galaxy-s7.-satis-fiyatiSamsung Galaxy S7 edge ve Galaxy S7 satış tarihi belli oldu. Kore merkezli teknoloji şirketinin yılın en iddialı iki akıllı telefon modelini piyasaya sunacağı tarih 18 Mart 2016.

Her iki modelin ön siparişleri ise alınmaya başlandı. Buna göre Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modelleri için satış fiyatı da net olarak belli oldu. Akıllı telefonların fiyatları cep yakacak türden…

samsungGalaxy S7 fiyat: 2.799 TL’den başlayan fiyatlarla.

Galaxy S7 edge fiyat: 3.299 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilecek.

Ayrıca Media Markt gibi popüler tüketici elektroniği mağazalarında ön siparişleri alınmaya başlanan modellerle birlikte Clear View telefon kılıfı da (aşağıda) hediye olarak gelecek.

Bu kampanyayı kaçırmamakta fayda var. Çünkü Samsung Clear View fiyat yaklaşık 200 TL civarında.

clear-viewAkıllı telefonlar siyah, gümüş ve altın sarısı renk seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge pahalı mı?

Kesinlikle yüksek bir fiyat etiketi ile geldikleri görülüyor. Açıkçası iPhone 6s ile aynı skalada bir fiyat söz konusu. Ancak bundan 2 sene önce iPhone fiyatları ile Galaxy S serisi modeller arasında hatrı sayılır bir fark vardı. Özetle Samsung, serinin üyelerinin fiyat politikasında tüketici açısından bakıldığında pek de ‘cömert’ görünmüyor. Cihazların teknik detayları ve özellikleri, özellikle Türkiye gibi pazarlar için ciddi bir bütçe zorlaması durumunu açığa çıkarıyor.

Son dönemde Galaxy S ve Note serisi üyelerinin tanıtım kampanyalarına her ne kadar önem veriliyor olsa da modellerin satış rakamlarının çok yüksek olduğuna dair bir bilginin paylaşılmadığı görülüyor. Özetle Türk akıllı telefon pazarında iPhone ve diğerleri şeklinde ele alınan fiyatlar artık birbirine yaklaşan Galaxy S serisi ve iPhone fiyatları/diğerleri formuna ulaşmış durumda. Maalesef sevindirici değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0