Astronot Scott Kelly HoloLens’i Çok Sevmiş

Astronot Scott Kelly HoloLens’i Çok Sevmiş

scott_kellyUluslararası Uzay İstasyonu’nda 340 gün geçirdikten sonra Dünya’ya geri dönen Astronot Scott Kelly Microsoft’un arttırılmış gerçeklik cihazı HoloLens hakkında oldukça olumlu konuştu.

Uzay istasyonunda HoloLens’i test etme imkanı bulan Kelly, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında cihazın ve sanal gerçeklik teknolojisinin büyük potansiyel taşıdığını dile getirdi. HoloLens’in harika çalıştığını söyleyen astronot birkaç saat alışma süresinden sonra oldukça kolay bir şekilde kullanabildiğini belirtiyor.

HoloLens’in barındırdığı teknoloji astronotların uzaydaki görevlerinin takibini yapacak çözümler sunuyor. Kelly buna yönelik, cihazın yapılacaklar listesini adım adım sıralamasının astronotların işini kolaylaştırdığını ve onları doğru yönlendirdiğini söylüyor. Uzay istasyonundaki astronotların her gün gerçekleştirmesi gereken onlarca görevi olduğunu düşünecek olursak HoloLens’in arttırılmış gerçeklik arayüzü onlar için paha biçilemez olabiliyor

Ünlü astronot büyük potansiyeli bulunan bu teknolojinin sadece uzay için değil Dünya içinde heyecan verici olduğunu dile getiriyor. Ayrıca Kelly, cihazı kullanırken hiçbir mide bulantısı ya da benzeri bir yan etkiyle karşılaşmadığını da belirtmeden geçmiyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki ekip HoloLens ile oyun bile oynamış. Scott Kelly bunun oldukça eğlenceli bir deneyim olduğunu söyledi.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0