Uncharted 4 Yine Ertelendi

Uncharted 4 Yine Ertelendi

Eminiz bir oyun geliştirici olsanız bu oyunları daha önce çıkartırdınız! İnanın bu böyle.  Malesef değilsiniz ve yıllardır devam eden bekleyişe yenileri eklendi. Uncharted 4: A Thief’s End PlayStation oyunu için planlanan tarih ileri çekildi. Güncel Uncharted 4 çıkış tarihi açıklandı.

Yılın merakla beklenen yapımlarından biri Uncharted 4 ve bu oyun için küresel bekleyiş had safhasında diyebilmek mümkün. Japonya’dan ABD’ye tanıtım videoları çılgınlar gibi izleniyor, oyunla ilgili her detayı öğrenmek isteyen sayısız oyuncu söz konusu. Öte yandan geliştirilme safhası bir türlü planlandığı gibi tamamlanamıyor. Daha önce 26 nisan 2016 olarak duyurulan çıkış tarihi, bu kez 10 Mayıs 2016 olarak güncellendi. 2 haftalık bir erteleme…

Uncharted-4Ertelemeye ilişkin bilgiler Sony ve Naughty Dog tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Sony, yapım için yoğun talep olduğuna işaret ederken bunun için çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Amaç daha fazla disk basılması ile ilişkilendirilmiş durumda. Ancak arka planda geliştirici ekibin de zamana ihtiyaç duymasının yattığı tahmin ediliyor. Ayrıca her ne kadar yüksek talep söz konusu olsa da bu durum, çok büyük bir talep karşısında geciktirmeye sebep olabilir mi sorusu da akıllara geliyor. Oyun stokları tükenebilir ve ardından yeni oyunlar hazır olana kadar bir bekleme süreci yaşanırdı.

Özetle Sony, her ne kadar ‘yoğun taleple’ ilişkilendirse de gecikmenin arkasında muhtemelen bazı aksamalar var.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0