Yapma Google! Yeni Bir Kaza Daha

Yapma Google! Yeni Bir Kaza Daha

Ekran_Resmi_2016-03-01_18_11_24Google’ın kendi kendine gidebilen otomobillerini 2020’de satışa sunmayı planladığı biliniyor. Bu yönde uzun zamandır son derece dikkatli şekilde test çalışmalarını sürdüren şirket, bazen istenmeyen şekillerde gündeme gelebiliyor. İşte bunlardan birinde aracın, bir otobüsle çarpıştığı açıklandı. Olayın Sevgililer Günü’nde yaşandığı bildirildi. Kamuoyuna bir hayli gecikmeli bir şekilde aksolduğu görülüyor. Peki detayları neler?

Kaliforniya’nın Mountain View şehrinde seyir halinde giden Google sürücüsüz otomobili prototipi, raporlara bakılırsa şerit değiştirdiği bir anda arkadan gelen otobüsle çarpıştı. Ayrıca kendi kendine giden arabanın yaklaşık 5 km/s hızla giderken kazanın gerçekleştiği belirtildi. Otobüs ise 30 km/s hızla seyir halindeydi. Özetle düşük hızlı iki araç arasında gerçekleşti söz konusu kaza. Kazadan sonra Google’ın aracının gövdesinde küçük bir göçük oluştu, sürücü tarafındaki ön tekerleğindeki sensörü de ezilerek devre dışı kaldı.

Ekran_Resmi_2016-03-01_18_11_12Kaza ile ilgili konuşan Caroline Üniversitesi hukuk profesörü asistanı Bryant Walker Smith, ‘Bu sadece bir kaza ve büyük olasılıkla daha fazlasını da göreceğiz. Bu kendi kendine giden araçların karıştığı ilk kaza değil ve son da olmayacak’ dedi.

YORUM

Yorumlar 0