2016 Yılı Call of Duty: Ghosts 2 Yılı!

2016 Yılı Call of Duty: Ghosts 2 Yılı!

call-of-duty-ghost2Uzun yıllardır devam eden Call of Duty serisinin 2016 yılı ayağı belli oldu. Geçtiğimiz sene Call of Duty: Black Ops 3 ile oyun severlerle buluşan serinin son ayağı Call of Duty: Ghosts olacak.

İngiltere’de ortaya çıkan bilgi, Ghosts 2’nin 2013 yılında yayınlanan ve özellikle PlayStation 4’ün çıkış tarihiyle beraber en fazla tercih edilen savaş oyunları arasında yer alan Call of Duty: Ghosts’un devamı niteliğinde olacağına işaret ediyor. Yapım için geliştirici firmanın hummalı şekilde çalışmalarını sürdürdüğü de net bir şekilde biliniyor. Activision’ın 2016’daki en sükse oyunlarından biri olmasına şimdiden lesin gözüyle bakılan Ghosts 2’ye ilişkin daha fazla detay ise haziran ayında başlayacak E3 2016 kapsamında bildirilecek. Yılın en önemli oyun fuarlarından biri olacak olan E3’te yeni Call of Duty oyununa dair videolar, çıkış tarihi ve diğer detaylsrın paylaşılması bekleniyor.

Kasım ayında gelebilir

Öte yandan Call of Duty: Ghost 2 çıkış tarihi net olarak açıklanmasa da kasım ayında geleceğine dair bazı kaynakların açıklamalarının olduğu biliniyor. Bilindiği üzere Black Ops 3 de geçen yılın kasım ayında oyunculara merhaba demişti.

Beklentiler yüksek

Call of Duty: Ghost, ABD ve Güney Afrika topraklarında geçmiş, küresel bir terörist grubunun çökertilmesi temeline dayandıırlmıştı. Oyunda yeni silahlar ve sultı savaşları ile uçak, helikopter gibi araçlarla gerçekleştirilen saldırılar çarpıcıydı. Bununla birlikte yapımın zorluk seviyesi çok eleştirildi. Kısa sürede bittiği kaydedildi. Bu noktada gelecek nesil CoD oyununa ilişkin beklentilerin daha da yüksek olduğunun altını çizelim.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0