Vikings 4. Sezon 1. Bölüm Beklentileri Karşıladı mı?

Vikings 4. Sezon 1. Bölüm Beklentileri Karşıladı mı?

vikings-4-sezonUzun bir bekleyişten sonra 2016’nın önemli ‘yeni sezonlarından’ biri, izleyenleri ile buluştu. Kuzey Avrupa’lı savaşçı ırk Vikingler’in kan, çamur ve intikam dolu bölümleri başladı. Vikings 4. Sezon 1. Bölüm, 19 Şubat 2016 tarihinde yayınlanırken çevirisi ve Türk izleyenleri ile buluştuğu an da gecikmedi, aynı gün dizinin internet ortamına düştüğü görüldü. Peki bu gösterişli tarihi dizinin yeni sezonunun ilk bölümü beklentileri ne ölçüde karşıladı?

Spoiler’dan mümkün olduğunca uzak bir yorum garantisi ile okumaya devam edin…vikings-4-sezon

Dizinin 3. Sezonu oldukça kaotik bir şekilde tamamlanmış, Ragnar ciddi yaralarla ülkesine doğru yola çıkmıştı. Kardeşi Rollo ise Fransa’da kalacak ve oradaki Viking egemenliğini sözüm ona muhafaza edecekti. Ancak kendi ırkına, kendi hırsları yüzünden bir kez daha ihanet edeceğine dair işaretler açıkça sergilenmişti. Ragnar’ın karısı ve çocuklarının yanı sıra diğer yan konuların da ucu açık bir şekilde bırakılmış, sonraki sezona dair heyecan dolu bekleyiş için zemin hazırlanmıştı…

vikings-4-sezonVe yeni sezon, büyük sürprizlerle başladı. Daha ilk anından itibaren gerilimin, kan ve şiddetin tavan yapacağının sinyallerini veren yapımda, ihanet ve kişisel hırslar da merkezdeki konumlarını iyiden iyiye sağlamlaştırdılar.

Vikings 4. Sezon 1. Bölüm, büyük sürprizlerle gelmedi ama küçük ‘sadeleştirme’ hamleleri de gözden kaçmadı değil. Örneğin bazı yan karakterlerin zaman zaman sahne aldığı görülüyordu, bunlardan çok önemli bir tanesinin ipi çekildi. Ayrıca dizinin ana karakterlerinden biri de ‘kendi içsel yolculuğuna’ çıkma kararı verdiği için muhtemelen sezonun sonraki bölümlerinde pek görünmeyecek. Konunun daha fazla savaş ve şiddet ekseninde devam edeceği de ilk bölümün sonunda açıklığa kavuşan detaylar arasında yer aldı.

Ünlü Vikingler, dördüncü sezonuyla da izleyenlere heyecan dolu 45’er dakikalık (ortalama) bölümler yaşatmaya devam edecek gibi görünüyor.

EKSi PUAN

Ragnar kilo almış… Bu güçlü karakter ağır yaralıydı ve zorlu bir yolculukla karşı karşıya kalmıştı. Bu detay, dizinin yeni sezonun ilk bölümündeki önemli eksi puanlar arasında yer aldı.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

YORUM

Yorumlar 0