MWC 2016 Hakkında Her Şey

MWC 2016 Hakkında Her Şey

mwc-teknoloji-turuİspanya’nın futbol takımı, Arda Turan, tarihi dokusu ve canlı dokusu ile tanınan şehri Barselona, 21 Şubat 2016 tarihinden itibarıyla kapılarını dünyanın her yerinden gelecek teknoloji basını mensuplarına açtı. Geleneksel olarak düzenlenen ve kısa adı MWC olan Mobile World Congress fuarı, 25 Şubat tarihine kadar teknoloji dünyasının ‘mobil tarafı’ eksenindeki en son gelişmelerini sunacak. Geleceğin teknolojilerinin sergilendiği dünyanın en büyük mobil etkinliği olan ve bu yıl “Mobile is Everything’”(Mobil Her Şeydir) temasıyla yapılacak. Peki MWC 2016’da neler tanıtıldı? İşte bu soruya yanıtlar geliyor…

Samsung Galaxy S7

Fuarda Samsung, Galaxy S serisinin en yeni üyeleri lanse edildi. Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modelleri, 21 Şubat akşamında duyuruldu.

mwc-2016-2LG G5

LG G5 tanıtıldı! Koreli şirket, geçtiğimiz yıl Nisan ayında tanıttığı LG G4’ün devamındaki modeli, bu kez geçen yıla göre daha önce tanıttı. Merakla beklenen akıllı telefonun yanı sıra şirketin kısa süre önce duyurulan bazı modelleri de ilk kez görücüye çıkacak.

Sony

Sony, Mobile World Congress 2016 kapsamında orta seviye ürün hattına yeni modeller ekledi.

mwc-2016-telefonGeneral Mobile 5 Plus

General Mobile 5 Plus, İspanya’da tanıtıldı. General Mobile 5 Plus özellikler şu şekilde;

8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemci

5.5 inç Full HD ekran

Cat 7 sınıfı LTE modem

Android One

turkcellTurkcell MWC 2016’da

Türkiye’nin lider mobil operatör markası Turkcell, İspanya’da ülkemizi temsil eden firmalar arasında yer aldı. Şirketin yeni ürün ve hizmetleri, MWC 2016’da sahne aldı. Öte yandan 25 kişilik GSMA Yönetim Kurulunda yer alan Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, sektöre yön verecek kararların alındığı konferansta yer aldı.

Türk Telekom da fuarda yer alacak

Gerçekleştirdiği marka birleşmesiyle Türkiye’nin en büyük entegre telekom operatörü olan Türk Telekom, Dünya Mobil Kongresi’nde mobil geleceğe yön verecek çözümlerini duyurdu. Dünyanın dört bir yanından binlerce sektör profesyonelinin ve dünya devi teknoloji firmalarının katıldığı etkinlikte Türk Telekom, özellikle yeni nesil teknolojileri özelinde yürüttüğü çalışmaları paylaştı.

Türk Telekom, Türkiye’nin ‘Dijital Devrimi’ni gerçekleştirme hedefini, Dünya Mobil Kongresi’nde ortaya koyacağı yenilikçi çözümlerle bir kez daha vurguladı.

Global Mobil Ödülleri’nde üç projeyle finalde yarışacak

Türk Telekom, Dünya Mobil Kongresi kapsamında bu yıl 21’incisi düzenlenen 2016 Global Mobil Ödülleri finalinde üç projesiyle birden yer alacak. Türk Telekom, “Mobil Kimlik Doğrulama Platformu”, T.C Sağlık Bakanlığı ile birlikte geliştirdiği “E-Nabız Uygulaması” ve grup şirketi Argela tarafından geliştirilmiş olan “Bulut Tabanlı Video Gözetim ve Analitik Teknolojisi” çözümleriyle birincilik için yarışacak.

Dünya Mobil Kongresi kapsamında verilen ödüller, mobil teknoloji dünyasının küresel ölçekteki en prestijli ödülleri olarak kabul ediliyor.

Dünya devleri MWC 2016’da

Fuarda Huawei, Lenovo, Xiaomi, Alcatel, Meizu, Zopo, Vestel Venus serisi ve Türk şirketlerin yeni ürün ve hizmet duyuruları da merak uyandırdı. Gelişmelerden uzak kalmamak için TeknolojiTuru’nda kalın!mwc-2016

YORUM

Yorumlar 0