Trump: “Apple Boykot Edilmeli!”

Trump: “Apple Boykot Edilmeli!”

donald-trump

Reuters/Rick Wilking

ABD başkan adayı Donald Trump, Güney Carolina’da düzenlenen mitingte Apple’ın ülke genelinde boykot edilmesi gerektiğini söyledi. Sıklıkla sansasyonel açıklamaları ile gündeme gelen emlak milyarderinin son açıklamasının arkasında yatan nedenlere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Trump, kampanya süresince sıklıkla Apple’ı hedef alan söylemler ortaya koydu. Daha önce teknoloji şirketinin üretim bandının büyük bölümünün Çin’de olmasını ağır bir dille eleştiren başkan adayı, Apple CEO’su Tim Cook’un ülkedeki vergilerin yüksek oluşuna işaret eden açıklamalarının da nedeni olmuş, adeta bir tür karşılıklı açıklama silsilesi gündeme gelmişti.

NOT: Trump’ın sözcüsü Hope Hicks, daha önce yaptığı bir açıklamada başkanlık adayının Apple marka bir akıllı telefon kullanmadığını belirtmişti.

Donald Trump’ın hadiseleri Apple ile sınırlı da değil. Kısa süre önce Papa hakkında Hristiyan dünyasında şok etkisi yaratan bir üslupla konuşan ünlü ismin sonraki agresif hamlesi merakla beklenmeye başlandı bile.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Kaynak: Reuters

YORUM

Yorumlar 0