Twitter’a Yepyeni GIF Güncellemesi

Twitter’a Yepyeni GIF Güncellemesi

3--Cat-partyGeçen sene Twitter’da 100 milyondan fazla GIF paylaşıldı. İnsanlar ruh hallerinden muhteşem bir smaça, müzik videolarından en sevdikleri dansa kadar her şeyi GIF şeklinde paylaştılar. Twitter’a getirilen yeni GIF arama özelliği, artık Tweet ve doğrudan mesajlarda (DM) GIF paylaşmayı daha kolay hale getiriyor. İşte detaylar…

Artık Tweet veya doğrudan mesaj oluştururken GIF kütüphanesinden aratabilir ve kütüphaneye göz atabilirsiniz. Böylece sadece yeni GIF butonuna tıklayarak tam da aradığınız esneyen kediyi ya da hislerinize tercüman olan dans hareketini bulabilirsiniz. Aramayı anahtar kelimeleri kullanarak yapabilir ya da“Mutluluk Dansı”, “Mic Drop”, “YOLO”… gibi farklı kategorilere göz atarak istediğiniz GIF’i bulabilirsiniz.

GIF arama iOS, Android ve twitter.com’da herkesin kullanımına açılarak ilerleyen haftalarda daha da yayılacak. GIF arama, GIPHY ve Riffsy ile yürütülen işbirliği ile doğdu.

GIPHY’nin kurucusu ve CEO’su Alex Chung GIPHY, gerçek zamanlı GIF’leri oldukları anda ulaştırarak Twitterın canlı yorum ve sohbet akışını canlandırıyordiyor ve ekliyor: GIPHY kullanıcıları, haberler, eğlence, spor ve kendilerini ifade etmek için Twitteri zenginleştirecek GIFler yaratıyorlar. Bu GIFleri paylaşmayı kolaylaştıracak olan Twitterla çalışacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor.

Riffsy’nin CEO’su ve kurucu ortağı David McIntosh ise gelişmeyi şöyle yorumluyor: GIFlerle çok fazla şeyi anlatabiliriz ve asıl önemli olan o anda ruh halinizi en hızlı ve en doğru şekilde yansıtan doğru GIFi bulmak. Bu ortaklığı Twitterla kurup geliştirmek, Twitter kullanıcılarının en sevdikleri GIFleri bulmaları ve günlük hayatlarının bir parçası olarak paylaşmaları bizi heyecanlandırıyor.

YORUM

Yorumlar 0