GrammyCam Görüntüleri Sınıfta Kaldı

GrammyCam Görüntüleri Sınıfta Kaldı

Bu sene müzik endüstrisinin en prestijli ödüllerinden biri olan Grammy ödül töreninde ilk defa bir uygulama hayata geçirildi: Grammy ödülü heykelciğine kamera koymak

Heykelciklerin önüne basit bir şekilde konumlandırılan bu GoPro kameralarına verdikleri isim GrammyCam. Fikir, törende ödül alan sanatçıların perspektifini izleyiciye sunma olayından besleniyor. Tabi bunu düşünenler sanatçıların konuşma esnasında o heykelciği hangi konuma getireceğini, ne şekilde tutacağını hesaba katmayınca ortaya çıkan görüntüler pek tatmin edici olmadı.

grammycamm

Teknolojiden Grammy gibi büyük orginazasyonlarda sonuna kadar yararlanılmaya çalışılması gayet doğal. Ancak heykelciklere konulan kameranın açıları kısıtlı ve tamamen tutan kişiye bağlı olunca o düşünülen ‘sanatçının perspektifi’ olayı pek gerçekleşemedi. Hatta bu kameraların ödülü almaya gelen sanatçıların dikkatlerini dağıttığını bile söyleyebiliriz. Hani zaten çok doğal bir ortam var demek yanlış olur belki ama yine de bu durum biraz ödül alırken ki doğallığı da etkilemiş. Aşağıda koyduğumuz örnek grammycam videolarından birinde Taylor Swift‘in kameraya azıcık bakışı ne demek istediğimi açıklıyor.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0