iOS Cihazlarda Otomatik Düzeltmeyi Kapatma

iOS Cihazlarda Otomatik Düzeltmeyi Kapatma

iPad, iPhone ve iPod touch cihazlarda otomatik yazı düzeltme özelliğini kapatmanın en kestirme yolu, pratik resimli anlatım ile sizlerle…

ios-otomatik-duzeltme

iOS cihazınızı kullanırken sizi en çok rahatsız eden konulardan biri de muhtemelen klavyedeki otomatik düzeltmeler. Bazen düzeltmeden çok daha da kötü hale getirme fonksiyonunu üstenen bu özellik, temelde yazı yazarken kullanıcılara kolaylık sağlamayı amaç ediniyor.

Örneğin iyi geceler yazmak yerine iyi gecalar yazdığınızda yazınızı düzeltiyor. Ancak kimi zaman -Geçmiş olsun- yerine -Gmail olsun- gibi ‘istenmeyen’ düzeltmeler de karşınıza çıkabiliyor. İşte bu duruma Otomatik düzeltme adını alan özelliği kaldırarak bir çözüm getirebilmek mümkün.

ios-otomatik-duzeltme-1————Bunun için iPad, iPhone ya da iPod touch cihazınızda ‘Ayarlar’a gelin.

ios-otomatik-duzeltme-2Ayarlar kısmında ‘Genel’ satırını açın.

ios-otomatik-duzeltme-3Genel kısmındayken ‘Klavye’ satırını tıklayın.

ios-otomatik-duzeltme-4Burada karşınızda Otomatik Büyük Harf’ten tutun da Yazım Denetimi Yap’a kadar çeşitli seçenekler çıkıyor. Tüm bu seçeneklerin ön tanıklı şekilde Açık durumda olduğunu da görüyoruz. Bu bölümde ‘Otomatik Düzeltme’ seçeneğini kapatarak iOS cihazınızdaki bu özelliği de kolaylıkla kapatabilirsiniz. iphone otomatik düzeltmeyi kapama ve iPhone otomatik yazı kapatma bu kadar kolay.

Okuma Önerisi: Haftanın iOS oyunları yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

YORUM

Yorumlar 0