PewDiePie Hayranlarından Anlayış Bekliyor

PewDiePie Hayranlarından Anlayış Bekliyor

pewdiepie-80042 milyon abonesiyle YouTube’un en ünlü adamı Felix Kjellberg (PewDiePie) geçtiğimiz günlerde hayranlarına seslendi. Üzgün bir halde kamerasının karşısına geçen Felix bu videoyu çekmenin kendisi için çok zor olduğunu, hayranları tarafından kendisine sarfedilen sözlerin üzücü olduğunu dile getirdi. Bahsi geçen videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=fk_XygzcCoA

PewDiePie kanalıyla 5 yılda olağanüstü bir başarı yakalayan Felix Kjellberg, videosunda bu tarz ithamların herhangi birinden gelmesi halinde takmayacağını ama bu sert söylemlerin ‘bros‘ olarak adlandırıldığı kişilerden geldiğinde bir hayli üzüldüğünü dile getiriyor.

Evet hayranlarından bazıları bir süredir Kjellberg’e dert yanıyor. Bu tepkilerin ana aktörleri Felix Kjellberg‘ün artık ‘sevdikleri adam’ olmaması, zaman içinde yaptığı işleri değiştirmesi ve eski havasını yitirmesi. Birçok YouTube yayıncısı gibi Felix Kjellberg’de kısıtlı imkanlarla çektiği amatör videolardan buralara kadar geldi. Bazıları Felix’in PewDiePie kanalını geliştirmek için yaptığı faaliyetleri beğenmemiş olacak ki kendisine karşı böyle bir tepki gösteriyor.

Videosunda abonelerinin birçok farklı sebepten dolayı kendisini takip ettiğine değinen Kjellberg, bu nedenle herkesi mutlu etmenin çok zor olduğunu dile getiriyor. Kimileri daha profesyonel şeyler beklerken, kimileri yenilik talep ediyor. Yeri geliyor kendisinin stüdyoyu değiştirmesine bile kızanlar oluyor. Hatta bazıları videolarının kısalığından kazandığı paraya kadar bir sürü olumsuz komplo teorisi üretiyor.

Felix olumsuz tepkilere karşı bir nebze anlayış gösteriyor ama değişen şartlar, internetin çok hızlı gelişmesi sonucu kanalının işleyişinde bir takım değişikler olmasına karşı saygılı olunmasını istiyor. Nitekim 42 milyon takipçinin her birinin gönlünü yapmak imkansız.

– Hemen aşağıda popüler Pewdiepie videolarından birine göz atabilirsiniz…

Felix Kjellberg’e bu videosundan sonra diğer YouTube yayıncıları tarafından da destek geldi. Kjellberg son birkaç yıldır PewDiePie kanalıyla YouTube üzerinden inanılmaz başarılara imza attı. Kitap yazdı, bir video oyununda yer aldı ve sadece 2015 yılında 12 milyon dolar gelir elde etti. Şimdilerde ise ‘YouTube Originals’ adı altında The Walking Dead’in yapımcılarıyla birlikte Scare PewDiePie adında bir YouTube dizisi çekiyor.

PewDiePie tüm bunları geride bırakarak ustalastığı işi bildiği gibi yapmaya devam ediyor. Bir yılda video çekerek bu kadar fazla para kazanan bir adamın bu işe ilk başladığı gibi devam etmesini beklemek boş bir istem olurdu. Hem kanalının hem kendisinin değişimler geçirmesi ve bu değişimler sonucu herkesin memnun kalmaması da gayet normal görünüyor.

Sosyal medya dünyasına dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0