YouTube RED, Netflix Olma Yolunda!

YouTube RED, Netflix Olma Yolunda!

Son zamanlarda ülkemizde de bir hayli artan YouTube yayıncılığı YouTube RED ile birlikte bambaşka bir boyuta taşınıyor.

Popüler YouTube yayıncılarını biraraya getirip bu kişiler üzerinden diziler ve filmler çekilerek YouTube platformunda yayınlanacak. Tabii bu içeriklere sadece YouTube RED üyeleri erişebilecek. Tıpkı Hulu ve Netflix gibi bir yöntem belirleyen YouTube şimdiden ‘Youtube Originals‘ adı altında 3 film, 1 dizi yayınlamış durumda. Gelin bunlara kısaca bakalım.

Scare PewDiePie – 42 milyon abonesiyle YouTube’un en popüler adamı olan PewDiePie’ın favori video oyunlarındaki korku sahnelerinden esinlenerek çekilen bu dizide PewDiePie’ın kendi özel hayatından kesitler görmek mümkün

A Trip to Unicorn İsland – 7 milyon aboneye sahip olan Lilly Singh’ın oynadığı bu film kahramanımızın küçük bir dünya turu yaparak 26 şehri ziyaret etmesini konu alıyor.

Dance Camp – 3 milyon aboneye sahip AwesomenessTV’nin yaptığı bu film Step-Up tarzı dans ve aşk konusunu birlikte ele alıyor.

Lazer Team – 8 milyon abonesi olan Rooster Teeth’in yapımı olan bu film Iron-Man tarzı takımlarıyla birlikte dünyayının uzaylılardan kurtarmaya çalışan adamları hikayesini ele alıyor.

Tekrar hatırlatalım, bu içeriklere ulaşabilmeniz için YouTube RED üyesi olmanız gerekiyor. YouTube RED üyeliği aylık $9.99 ve ilk 30 gün için deneme süresi bulunuyor. YouTube RED üyelerinin birkaç ayrıcalığı daha var: Bunlardan biri izlediğiniz normal videolarda hiçbir şekilde reklama maruz kalmamanızken bir diğeri ise mobil YouTube uygulamasında müzik dinlerken uygulamadan çıksanız dahi müziğin çalmasının devam etmesi.

Youtube bu yayıncılık tarzını daha ne kadar ilerletir bilmiyoruz ama ‘YouTube Originals’ adı altında çıkan bu 4 yapımın devamının geleceği kesin. Dizi ve filmlerdeki kişilerin abone sayısına bakacak olursak bu yapımların izlenme potansiyelinin hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kim bilir, belki o kadar tutar ki malum ortamlarda ‘Scary PewDiePie Season 1 Download’ başlıkları görürüz.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0