Microsoft, Windows 10 Güncellemelerini Artık Gizlemiyor

Microsoft, Windows 10 Güncellemelerini Artık Gizlemiyor

microsoftwindows10Windows 10 çıktığı günden beri düzenli olarak güncellemeler alıyor. Bu güncellemeler çoğunlukla arka planda yükleniyor ve kullanıcılar güncellemeyle birlikte neyin değiştiğini öğrenemiyordu. Çünkü Microsoft, Windows 10’da diğer sürümlerindeki gibi tüm güncellemelerin ne içerdiğini detaylı bir şekilde göstermiyordu.

Bu nedenle kullanıcılardan birçok olumsuz geri dönüş olan Microsoft dün itibariyle hayata geçirdiği sayfayla birlikte artık tüm Windows 10 güncellemelerin ne içerdiğini detaylı bir şekilde gösteriyor.

Bu konuyla ilişkili Microsoft’dan şöyle bir açıklama geldi “Birçok geri dönüşü dinledik ve artık Windows 10 güncellemelerininin ne olduğunu tamamen açığa çıkarmaya karar verdik. Bugün yayınladığımız Windows 10 güncelleme sayfası ile birlikte güncellemeler ile ilgili tüm notları görebilirsiniz”

windowsupdateWindows 10 güncellemelerinin ne içerdiğini çoğu kullanıcı önemsemiyor ama IT yöenticileri ve ‘power user’ dediğimiz üst düzey kullanıcılar işletim sistemlerinde neler olup bittiğini bilmek zorundalar. Nitekim firmaların güncellemeler ile birlikte gizlilik ve kullanıcıların kişisel bilgilerine yönelik değişiklikler de yapabileceğini hesaba katarsak bu durumun şeffaflık adına da olumlu bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Windows 10 güncelleme tarihi sayfası dün yayına girdi. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft şu sıralar kod adı Redstone olan sürümü için test güncellemeleri yapıyor. Redstone’a dair daha detaylı bilgilerin önümüzdeki ay Microsoft’un geliştirici konferansında öğrenmeyi bekliyoruz.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0