O Ses Türkiye Birincisi Belli Oldu! İşte Tüm Detaylar…

O Ses Türkiye Birincisi Belli Oldu! İşte Tüm Detaylar…

gokhan_ozoguz_o_ses_turkiye_beni_bitirdi_1424683081_7504Gökhan ve Hakan’ın yarışmacısı Emre şampiyon oldu. Sonuna kadar haketti.!
Yine yeniden Gökhan-Hakan kazandı; çünkü adamların verdikleri şarkılar, ters köşeler, sahne performansları izleyiciyi aldı götürdü… Gruplarıyla şarkı söyleyen jüriler kendilerini ön plana çıkarırken Gökhan-Hakan ikilisi yarışmacılarının ön plana çıkmasını istedi… Bir çoğumuz Gökhan Özoğuz sayesinde türküleri sevdi, bir çok sanatçıya ise ilham verdi. Netice şu ki; sadece Gökhan’a olan sempatiden dolayı yarışmacı şampiyon olmadı arkadaşlar. Adamlar  bu işi biliyor haklı galibiyet, doğru ses, doğru şarkı bunların toplamı şampiyonluk…

”Cem Adrian” O ses Türkiye ile ilgili yaptığı paylaşım sosyal medyada destek gördü…

Nedendir bilmem diyerek başlamak istiyorum; destek görme kısmı güzel insanlara diye, gençlere destekleyici konuşması sanırım..
Öyle bir yazmış ki sanki o yarışmaya boğazlarına tasma takılarak çıkartılıp, bu yarışmada ezileceksiniz, eleneceksiniz,
ajitasyon yapacaksınız, kaybedeceksiniz diye dayatma yapılıyor. Bu insanlar da manyaklar, bile bile katılım sağlıyor…
Ekran Resmi 2016-02-03 02.21.36Bu program yaklaşık 5 yıldır yayınlanıyor sebebi ise insanların katılımları. Çünkü orada birinci olma derdinden önce, ekranda görülme isteği var. Gerek görüldükten sonra fiyatlarının artması, bulundukları konumdan bir nebzede olsa terfi etmek. Bu yazıyı yazarken keşke bunları da göz önünde bulundursaydı Cem Adrian!
Utanmaz diye adlandırdığı jüri ise orada emek veriyor. Para kazanmanın kolay yolu buysa eğer; saatlerce sesleri dinleyip, çalıştırıp halka sunmalarını ve keyifle ekran başında izlenmelerini de bir düşünelim isterseniz… Ajitasyon kısmını gelirsek bu söze katılsam da ben geniş pencereden yorumlamak istiyorum; bizim halkımız bunu seviyor, bununla besleniyor ve maalesef bu tarz şeylere reyting veriyor.
Boşu boşuna algı yönetmeye kalkışmasın kimse… O yönetimi bir de ben ele alırdam şöyle yorumlaya bilirim; Sayın Cem Adrian yıllardır devam eden bu yarışmada neden bu kadar ağır bir eleştiri yapmadınız da şimdi yapıyorsunuz? Albümünüzün yeni çıkması buna sebep olabilir mi ki sizin buna ihtiyacınız yok diye düşünüyorum. Yeterli kitleniz var aslında. Formatını bilip izlemediğiniz yarışma sayesinde bir çok kitle türküleri sevdi tıpkı sizin albümünüz de yer verdiğiniz şarkılar gibi.
Herkes almak istediğini,anlamak istediğini anlıyor. Misal şu an sizin yaptığınız gibi özgür irademle bende sizi eleştiriyorum halktan bir insanım bende… Lakin bu sizi sevmediğim ya da albümünüzü almayacağım anlamına gelmiyor. Bu hayatta gerek kolay yolla kazanılan paranın, gerek hak yemenin vb bir çok şeyin hakkını ödeyeceğinizden şüpheniz olmasın. Bunu biliyor olmanız çok güzel, örnek alınması ve takdir edilmesi gereken son cümleleriniz benim nazarımda. Bir yarışma programı bu kadar ağır hitamla eleştirilmeniz umarım albüm satışınızda faydalı olur… Bugünün şampiyonu Emre Sertkaya en az sizin kadar sevildi bence bu tarz seslerin başarıya ulaşmasından gurur duymalısınız öncülük ettiğiniz için..
Biz insanları düşündüğünüz için teşekkürler….

Yazar: Mehtap Çelik

YORUM

Yorumlar 0