Kullanıcı Sayısı Şaşırttı!

whatsappWhatsApp aylık aktif kullanıcı sayısı yükselmeye devam ediyor. Popüler anlık mesajlaşma servisinin söz konusu rakamının 1 milyara ulaştığı açıklandı. Bir Facebook şirketi olan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda 900 milyon kullanıcıya ulaşarak işaretleri vermişti.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından da kamuoyuna duyurulan gelişme, anlık mesajlaşma hizmetinin dünya nüfüsunun yaklaşık 7’de 1’i tarafından kullanıldığını gösteriyor. Bilindiği üzere Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı da 1,5 milyarın üzerinde. Özetle bu iki servis ile neredeyse tüm dijital hayatın kapsandığı görülüyor.

WhatsApp’ın 1 Şubat 2016 tarihinde resmi blogunda yayınlanan makale ise şöyle:

1 milyar– Bugün itibarıyla, bir milyar kişi WhatsApp’ı kullanıyor.

Yani yaklaşık olarak, Dünya üzerindeki her 7 kişiden biri sevdikleriyle, arkadaşlarıyla ve ailesiyle iletişimde kalmak için WhatsApp’ı kullanıyor.

Bu dönüm noktasına ulaştığımız için gururluyuz ve hepinizin WhatsApp’ı ne kadar sıra dışı konularda kullandığınızı görmek bizi çok etkiliyor. Bunlardan birkaçı, doğal afetlerde veya sağlıkla ilgili acil durumlarda hayati önem taşıyan bilgileri paylaşmak, flört bulmak, küçük işletmeleri büyütmek, nişan yüzüğü satın almak, veya daha iyi bir hayat aramak – İnsanların kendi hayatlarını ve etraflarındakilerin hayatlarını biraz daha iyileştirmek için yaptıklarının ufak bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Son yedi yılda birlikte kat ettiğimiz ilerlemeye rağmen, misyonumuz hiç değişmedi. WhatsApp basit bir fikir olarak başladı: Dünya üzerinde herkesin heryerden, herhangi bir ücret olmadan, arkadaşları ve aileleriyle iletişimde kalmalarını sağlamak.

Her ne kadar bu başarıyı kutluyor olsak da, hedefimiz aynı. Takımımız her gün WhatsApp’ın hızını, güvenilirliğini ve basitliğini daha da geliştirmek için çalışıyor. İnsanlara, en güçlü şifreleme özelliğini olabildiğince çok platformda sunmak için dedike bir şekilde çalışıyoruz. Neler başardığımızı görmek bizi heyecanlandırıyor. Ama artık işimizin başına dönmeliyiz, çünkü WhatsApp’la tanıştırmamız gereken altı milyar insan ve daha gidecek çok yolumuz var.”

whatsapp-ucretsiz Sorunsuz işleyiş

WhatsApp’ın gördüğü ilginin temelinde sorunsuz işleyişi geliyor. Yoğun kullanımı sayesinde hemen her akıllı cihazda kendisine yer bulan, hatta indirilen ilk uygulamalar arasında bulunan WhatsApp, başarısını sade ve pratik kullanımına, ek olarak çokyönlülüğüne borçlu.

Bizler de keyifle kullandığımız platformun başarısını kutluyoruz.

YORUM

Yorumlar 0