Canon G Serisi Yazıcılar Satışa Sunuldu

Canon G Serisi Yazıcılar Satışa Sunuldu

1454581936_gorsel_1Canon, PIXMA Serisi’ne eklediği üç yeni yazıcı modeliyle pazarı değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni yazıcılar Canon PIXMA 1400, PIXMA G2400 ve PIXMA G3400 tek bir mürekkep şişesi setiyle 7000 sayfaya kadar renkli ve 6000 sayfaya kadar siyah baskı alabiliyor. Böylece baskı maliyeti minimuma iniyor.

Canon’un G Serisi lansmanında konuşan Canon Eurasia Satış ve Pazarlama Direktörü Saygın Süzen şunları söylüyor: “G Serisi yazıcılar, baskı başı maliyetini neredeyse sıfıra indirmek üzere tasarlandı. İlk alımda içinden çıkan mürekkep şişeleri ile 6000 sayfa siyah ve 7000 sayfa renkli hatta tercihe göre bir siyah kartuş daha eklenen alternatifinde 12000 sayfa siyah ve 7000 sayfa renkli baskı alınabiliyor. Bu oldukça yüksek bir adet.”

Tüketici yazıcılarda WiFi arıyor

Türkiye’nin Avrupa pazarından oldukça farklı olduğunu belirten Saygın Süzen Türkiye’deki tüketicilerin özelliklerini şöyle anlatıyor: “Canon stratejilerini bu durumu göz önünde bulundurarak geliştiriyor. Türkiye pazarında kullanıcılar baskı maliyeti konusunda oldukça hassas. Özellik ya da tasarım, yazıcı seçiminde maliyet hesaplamasından sonra geliyor. Bir diğer farklılık hemen her Avrupa ülkesinde fotoğraf baskısının Türkiye’ye göre daha fazla olması. Türkiye pazarında ise bağlantı özelliklerine verilen önem arttı, WiFi fonksiyonu sık kullanılıyor. Ayrıca dubleks baskı da aranan ve kullanılan özelliklerden oldu. Fotoğraf baskısı için çerçevesiz baskının önem kazandığını görüyoruz. G Serisi yazıcıların bu özelliğiyle büyük ilgi çekeceğini düşünüyoruz. Canon yazıcılarını tüm bu özelliklere önem vererek tasarlıyor.”

1454581952_PIXMA_G3400_Ambient_1Yüksek kaliteli fotoğraf baskısı

Canon’un yeni orijinal Kesintisiz Mürekkep Besleme Sistemi (Continuous Ink Supply System – CISS) özelliğine sahip yazıcılarda, yüksek hacimli baskılarda mürekkep harcamasını kayda değer ölçüde azaltmak amacıyla yeniden doldurulabilir mürekkep tankları kullanılıyor.

Yeni yazıcılar, en üst düzeyde verimlilikte çalışarak rakip tanımayan sayfa baskısı sayısı sunuyor. Kalite, zengin detay ve kolaylık sunmak üzere tasarlanan PIXMA G1400 tek fonksiyonlu bir yazıcı, PIXMA G2400 ve PIXMA G3400 modelleri ise baskı, tarama ve fotokopi fonksiyonlarını sunan hepsi bir arada yazıcı olma özelliğine sahip. Yeni seri, gelişmiş özellikleriyle karmaşık belgelerin veya yüksek kaliteli fotoğrafların baskısı için her model 60¹ saniye gibi çok kısa bir süre içinde kenarsız 4 x 6” fotoğraf baskısı da alabiliyor. Dört adet yüksek çıkışlı, öne yerleştirilen mürekkep tankı, hemen görülebildiği için şişelerin mürekkep seviyeleri kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebiliyor.

Bilgisayar ile kablosuz bağlantı

İnternet yoluyla baskı alınabilmesi için PIXMA G3400 modelinde Wi-Fi bağlantısı işlevi bulunuyor. Canon’un yeni PRINT uygulamasıyla tam uyumlu olan model ile kablo kullanılmadan bilgisayarın yanı sıra akıllı telefonlar veya tabletlerden de kablosuz baskı alınabiliyor. Bulut tabanlı baskı özelliği sayesinde dünyanın her yerine belge veya fotoğraf gönderebilir ve Instagram™, Google Drive™, Facebook™, Dropbox™ ve Flickr™ dahil popüler hizmetlerden uzaktan baskı da alabilirsiniz.

Yeni yazıcıların hepsi kartlar, elişleri ve güzel sanatlar çalışmaları dahil kişiselleştirdiğiniz çeşitli eserleri yazdırmanıza yardımcı olan Creative Park’ın da aralarında bulunduğu farklı uygulama seçeneklerini içeren Canon’un My Image Garden yazılımı ile birlikte teslim ediliyor.

YORUM

Yorumlar 0