TP-LINK’ten Kamuoyuna Duyuru

TP-LINK’ten Kamuoyuna Duyuru

TP-LINK_AC1750TP-LINK firması, bir diğer ağ teknolojileri şirketinin Türkiye pazarında kendini sektör lideri ilan etmesi üzerine konuya ilişkin bir basın bildirisi paylaştı. Diğer ağ teknolojileri şirketinin iddiasının gerçekle örtüşmediğinin altı çizilirken konuyla ilgili hukuki sürecin de başlatılabileceğine işaret edildi. İşte o bildirinin satır başları…

“Ağ teknolojileri alanından bir firmanın kendini sektör lideri ilan etmiş olmasından dolayı, son dört yıldır Türkiye’de her yıl 1 milyon adedin üzerinde ağ ürünü satışı gerçekleştirmiş bir firma olarak TP-LINK’in satış rakamları ve ağ teknolojileri sektörü hakkında kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur.

Geçtiğimiz dönemde açıklamış olduğumuz üzere, 2014 yılında 1 milyon 300 bin adet olan ağ teknolojileri ürünü satış rakamlarımız ile sektörde yer alan diğer oyunculara nazaran daha yüksek miktarda satış gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Nispeten daha zor geçen 2015 yılında ise 1 milyon 241 bin adet ağ ürünü arzı ile pozisyonumuz korunmuştur.

TP-LINK’in diğer ürün gamlarında gerçekleşen satışları ise bu rakamlara dahil değildir.
Bağımsız bir araştırma şirketi olan IDC’nin dünya ölçeğinde gerçekleştirdiği araştırma sonuçları da göstermektedir ki TP-LINK, dünya ağ teknolojileri alanında lider pozisyonunu sürdürmektedir (bkz. IDC raporunda yer alan tablo).

tp-link-veriTürkiye’de ağ teknolojileri alanında kamuoyu ile paylaşılmış doğru ve güncel verileri içerir bir araştırma bulunmamakla birlikte sektörün diğer tüm oyuncuları gibi bulunduğumuz pazarı yakından takip ediyor olmamızdan ötürü ortaya koyduğumuz çeşitli pazar tahminleri de bulunmaktadır. Bu açıdan herhangi bir kaynak göstermeksizin ileri sürülen sektör liderliği iddialarının gerçeklerle örtüşmediğini ortaya koymayı bir sorumluluk olarak kabul ediyoruz. Bu doğrultuda ilgili firma ve açıklamalarına yönelik olarak hukuki sürecin başlatılması gereği değerlendirilerek, konunun takipçisi olunacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ali Dinçer / TP-LINK Ülke Müdür

YORUM

Yorumlar 0