GoPro Üzerinden Canlı Periscope Yayını Yapılabilecek

GoPro Üzerinden Canlı Periscope Yayını Yapılabilecek

unnamedGüzel videolar çekmek, en iyi görüntüyü yakalamak için cep telefonlarınızı balonlarla uçurdunuz, drone’lara bağladınız veya denizin altına indirdiniz. Sırf en eğlenceli görüntüyü almak için telefonlarınızı tuhaf yerlere koyduğunuzu biliyoruz. Tabii ki yaratıcılığınızı sergilemek istiyorsunuz ancak biz durumu sizin için biraz daha kolaylaştırmak istedik.

Bugünden itibaren GoPro HERO4 ile iPhone üzerinden Periscope’ta canlı yayın yapabileceksiniz. Telefonunuzu da güvenli bir yerde saklamanın zamanı geldi.

Yeni sistemin nasıl çalıştığını anlatalım:

1. GoPro kameranızın WiFi (kablosuz internet) özelliğini açık hale getirin ve video modunda olduğundan emin olun.

2. iPhone cep telefonlarınızda Periscope uygulamasını açın ve “Yayın başlat” (broadcast) butonuna basın.

3. GoPro otomatik olarak belirecektir. Böylece canlı yayınınıza bir isim vererek yayına geçebilirsiniz.

Canlı yayına geçtiğiniz anda, çift tıklayarak GoPro ile iPhone kamerası arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca ekranınızı kitleyecek yeni bir buton daha yer alıyor. Böylelikle telefonunuzu cebinize koysanız dahi yanlışlıkla herhangi bir tuşa basılmayacak.

GoPro Başkanı Tony Bates, yeni uygulamayla ilgili olarak, “GoPro herkesin en yüksek teknolojinin gerektiği hallerde dahi deneyimlerini paylaşmasına olanak tanıyor. Periscope ile entegrasyon ise içeriklerini paylaşmaları için mükemmel ve gerçek zamanlı bir platform sunuyor” dedi.

Her gün bizde hayretler uyandıran; akla hayale gelmeyen ve ayaklarımızı yerden kesen çok sayıda yayın izliyoruz. Kullanıcılarımızın yaratıcılığı, tutkusu ve heyecanı inanılmaz. Yeni gelişmeyle ilgili olarak da çok daha büyük atılımlar bekliyoruz.

YORUM

Yorumlar 0