Yahoo Kötü Gidişata Dur Diyemiyor ve Marissa Mayer İstifa Edebilir!

Yahoo Kötü Gidişata Dur Diyemiyor ve Marissa Mayer İstifa Edebilir!

Yahoo, korkunç bir dönemden geçiyor. Şirketin hisseleri, son 30 günde yaklaşık yüzde 20 değer kaybetti ve geçtiğimiz Mart ayındaki 50 dolardan işlem gören firma hisselerinin son durumu 29.57 dolara kadar geriledi. Bu büyük düşüş, şirketin zayıflayan konumu ve gelirlerindeki daralma ile yakından ilişkili.

Yatırımcıların tedirgin olduğu ve internet işinden tamamen çıkılmasının bile gündeme geldiği kaydediliyor. Üstelik bunlar spekülasyonun da ötesinde detaylarla geliyor.

marissa mayerŞirketin satışı gündemde. Üstelik bazı önemli isimlerin Yahoo ile ilişiklerini kestikleri de belirtiliyor. En kritik konu ise geçtiğimiz yıllardaki önemli başarılarına karşın son dönemdeki düşük performansın mimarlarından olan Yahoo CEO’su Marissa Mayer’in istifa edeceği noktası..

Analistler, Mayer’in Şubat ayındaki finansal bilanço açıklamasından sonra Mayer’in istifa edeceği tahmininde bulunuyorlar. Bu iddia, saygın medya organlarından USA Today’de bile yer aldı. Ayrıca Reuters, firmanın durumunun oldukça kötü olduğunun altını son dönemde sıklıkla çiziyor.

Teknoloji dünyasında 2016 yılı, köklü değişikliklere sahne olacak. Gelişmeleri TeknolojiTuru.com’da izlemeye devam edin…

YORUM

Yorumlar 0