Valve Hayran Yapımı Half Life Oyununa Onay Verdi

Valve Hayran Yapımı Half Life Oyununa Onay Verdi

novaprospekt

Yeni bir Half Life oyunu geliyor! Hayır hayır o değil, tabiki de Half Life 3’ten bahsetmiyoruz. Yeni oyunumuzun adı Prospekt. (Serinin hayranları bilir, hani şu Nova Prospekt’teki Prospekt) Tek bir kişi tarafından 18 ayda geliştirilmiş bir hayran yapımı olan bu oyun Richard Seabrook isimli oyun tasarımcısının yoğun uğraşları sonucunda 11 Şubat’ta Steam’de erişime açılacak. Evet doğru okudunuz, oyun Steam’de yer alıyor. Yani Valve, oyunun Half Life 2 grafiklerini ve mekaniklerini kullanmasına izin vermiş. Resmi olarak Valve’dan böyle bir açıklama gelmedi tabii ama oyunun Steam topluluk merkezi yapımı olarak mağazaya sunulacak olması bu durumun Valve için bir sorun teşkil etmediği anlamına geliyor.

prospekt1

Prospekt’i oynamak için Half Life 2’ye sahip olmanıza gerek yok. Oyunu bir genişleme paketi olarak değerlendirebiliriz. Resmi olarak Half Life 2 ve serinin diğer oyunlarından bağımsız ama oyunun geliştiricisi Richard Seabrook Prospekt’in ilk Half Life oyununun genişleme paketi olan Opposing Force’un devamı niteliğinde olacağına dair bir açıklama yaptı. Oyunun hikayesi Opposing Force‘taki kahramanımız Alan Shephard üzerinden ilerleyecek. 25 yaşındaki Seabrook oyunun 13 yeni bölümden oluşacağını ve grafiksel açıdan geliştirmeler yapıldığını da belirtti. Seabrook bu açıdan Prospekt’in oyanama süresinin Half Life 2: Episode One kadar olabileceğini söylüyor.

prospekt3

Prospekt 11 Şubat’ta erişime açılacak. Hali hazırda Steam’den ön sipariş verip 16,20 TL’ye oyuna sahip olabilirsiniz.

Hayranları Half Life 3’ü o kadar çok bekliyor ki artık bu özlemi dindirmek için bağımsız oyun geliştirmeye bile başladılar. Richard Seabrook bu projenin arkasındaki tek isim. Serinin hayranları Seabrook’a desteklerini esirgemeyecek ve oyunu mutlaka alıp oyanayacaklardır. Öte yandan Half Life 3 mevzusu hala belirsizliğini koruyor…

Son olarak sizlere Prospekt’ten birkaç görüntüyle veda edelim

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0