Aman Kırılmasın!

Aman Kırılmasın!

Düşse de, sert bir yere çarpsa da cihazınıza ikinci sansı verme ihtimali yüksek kılıf ve kaplar…

kirilmis-ipad

Tabletten akıllı telefona kadar her mobil teknoloji cihazının yere düşünce, bir yere çarpınca çeşitli yerlerinden kırılma riski bulunuyor. Bu noktada çarpma ve düşmelere karşı cihazları korumayı amaç edinen plastik, silikon, deri gibi malzemelerden üretilen kılıf ya da kaplar büyük önem taşıyor. Bu konumuzda iPad, iPhone, Galaxy S5, Note 4 gibi yoğun olarak kullanılan akıllı cihazlar için koruma önerilerini bir araya getirirdik. samsung_Tab_3Samsung Tab 3 10,1 Kılıf

10.1 inçlik Android’li tablet Galaxy Tab 3’ü içine koyduğunuzda, kılıf tüm kenarları ve yan tarafları hasardan korumayı başarıyor. Aynı zamanda hafifliği ve ince tasarımı, kolay günlük kullanım için size mükemmel taşınabilirlik imkanı sunuyor. Sağlamlığı hafifliğin konforuyla birleştiren Galaxy Tab 3 kılıfı, günlük kullanım için ideal. Darbelere ve çizilmelere karşı koruma sağlamakla birlikte, çalışıyor ya da film izliyor olun kolay ve rahat bir deneyim sunmayı başarıyor. Ayrıca mükemmel modern görünümü kişisel tarzınızın değerini artırıyor. Beş farklı renk alternatifi var: Siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve kahverengi.

Fiyat: 109 TL

iPhone_6_icin_Spigen_Tough_ArmoriPhone 6/6S için Spigen Tough Armor

iPhone 6/6S için özel olarak geliştirilen Spigen Tough Armor, koruma amaçlı en iyi ürünlerden biri. iPhone’un arka kısmında Apple logosu ve kamera kısımlarında açıklıkları bulunan kapak, ses açma-kapama butonu, kulaklık, Lightning girişleri ile hoparlör çıkışlarında mükemmel şekilde hazırlanmış açıklıklara sahip. Bu noktalardaki kesimler muazzam derecede iyi. Ses seviyesi ile cihazı açmaya yarayan kısımlar da koruma altında tutulmuş. iPhone 6’nın arka kısmı ve yanlarının yanı sıra ön kısmını da belli oranda koruyan Spigen Tough Armor, türünün en iyilerinden.

Fiyat: 90 TL

Ballistic_Jewel_Case

LG G3 için Ballistic Jewel Case
(NOT: Neden G3, çünkü türkiye’de en fazla kullanılan modeller arasında)

LG G3’ünüz yere düşecek diye endişelenmeyin (düşürmeyin ama), çünkü onu mümkün olduğunca koruyacak, çok yetenekli bir koruma yapısı var: Ballistic Jewel Case. Köşelerinde ekstra koruma form faktörü sayesinde metrelerce yüksekten düşüşlerde dahi koruma iddiası ile gelen kılıfın en hoş yanlarından biri de LG G3’ün tasarımına olumsuz bir etkisinin bulunmaması. Akıllı telefonla harikulade bir şekilde uyum sağlayan kılıf, port açıklıkları, kamera ve buton açıklıkları sayesinde kullanımı da negatif yönde etkilemiyor.

Fiyatı: 100 TL

ipad_airiPad Air Smart Case

iPad Air sahiplerinin olmazsa olmazlarından biri de onu koruması için kullanabilecekleri bir kılıf. Bu ihtiyacı, genellikle iPad’lerini satın alır almaz tamamalayan tüketiciler, hem iPad’lerini korumayı hem de farklı fonksiyon özelliklerinden yararlanmayı amaçlıyorlar. İşte bu konunun yıldızı ise iPad Air Smart Case. iPad Air’in hem arkasını hem de ekranını koruyor; üstelik ince ve hafif tasarımını da bozmadan.

Çok hoş görünen, anilin boyalı deriden üretilen kılıf, ekranını temiz tutmanıza yardımcı olan yumuşak, renk uyumlu bir mikrofiber astara da sahip. Smart Case’i açtığınızda, iPad Air sihirli bir şekilde uyanıyor. Kapattığınızda ise iPad Air otomatik olarak uykuya geçiyor. Üstelik tam olması gereken yerlerden katlanarak mükemmel bir FaceTime ve film izleme standı haline geliyor. Siyah ve kahve gibi çok sayıda renk seçeneği var. Stand olarak kullanıma uygun olduğunu da belirtelim.

Fiyat: 229 TL

spigen_note_4Galaxy Note 5 için Spigen Slim Armor

Samsung’un dev phablet telefonu Galaxy Note 5 için bir koruma kılıfı kullanmak demek, cihazın zaten büyük olan yapısının daha da büyük olması demek. Ancak Spigen, bu noktada sunduğu Slim Armor çözümü ile Note 4 için nispeten ince ama güçlü bir koruma yapısı sunmayı başarıyor. Note 5’e mükemmel biçimde uyum sağlayan kılıf, cihazınızın arka ve yan kısımlarını kulaklık girişi gibi kısımlarda bulunması gereken açıklıklar haricinde tamamen kapatıyor. Bu koruma ünitesinin bir diğer özelliği de iki farklı konumda stand olarak kullanıma olanak tanıması. Bir nevi fonksiyonalite abidesi o.

Fiyat: 90 TL

Kaçırmayın! Tıklayın, en korkunç Google Sokak Görünümü fotoğraflarına ‘ürpererek’ bakın.

galaxy_s5_incipioGalaxy S5 için Incipio Phenom
(NOT: Neden S5, çünkü türkiye’de en fazla kullanılan modeller arasında)

Hafif ve çarpmalara, düşmelere karşı koruma sağlayan bir kılıfı kim istemez. Burada hafiflik anahtar kelime ama yeterli de değil; kılıfın zarif de olması gerek çoğu kullanıcı için. İşte bu özelliklerin tümünü bünyesinde barındıran Incipio Phenom, Galaxy S5 kullanıcıları için en iyi seçenekler arasında.

Tasarımıyla dikkat çeken Incipio Phenom’un en önemli özelliği özellikle yan kısımlar için maksimum koruma sağlaması. Buraları çarpma ve düşmelere karşı korumakta üstüne yok desek yeridir. Ayrıca arka kısmı ve yanlardaki koruma ‘kalkanı’ ön kısma da uzandığı için ekran için de az da olsa bir koruma mekanizması sağlanıyor. DLAst adıyla özel bir materyale sahip ürün, konunun uzmanlarından.

Ürün, mühendislik adına çok başarılı; özellikle kesimler mükemmel derecede kusursuz. Cihazın kamera açıklıkları ve hoparlör çıkışı gibi bölümlerindeki lazer kesimler harika. Dört renk alternatifi var: Siyah, beyaz, mavi ve gri.

Fiyat: 129 TL

belkinBelkin Samsung Galaxy 7 Tablet Kılıf

  • Galaxy 7 doğru açıyı bularak eğlence deneyiminizi geliştirin. Sadece kişisel tercihinize göre standı ayarlayın, arkanıza yaslanın film, videonuzu konforla seyredin.
  • Pürüzsüz yumuşak bir iç yapısı ile cihazınızın tamamı koruma altında.
  • İnce ve hafif tasarımıyla çantanıza kolayca sığar.
  • Kamera lens açıklığı
  • Farklı açılarda ayarlanabilir stand
  • Korumalı köşeler

Fiyat: 155 TL

En keyiflisi

Kılıf ve kapak seçerken sizi en çok zorlayacak konuların başında renk seçimi gelecektir. Günümüzde ‘hayır şu daha güzel’ dedirtecek renk seçenekleri sanıyoruz ki işin en keyifli yanları arasında.

 

YORUM

Yorumlar 0