TP-LINK CES 2016’da En Yeni Cihazlarını Sahneledi

TP-LINK CES 2016’da En Yeni Cihazlarını Sahneledi

SR20TP-LINK, nesnelerin interneti (IoT) kavramına yönelik geliştirdiği en son teknolojiye sahip akıllı ev çözümlerini Las Vegas’ta yapılacak olan CES 2016 Fuarı’nda sergiledi…

Geçtiğimiz yıl ilk dokunmatik ekranlı yönlendiricisini (router) satışa sunan şirket, CES 2016’da Wi-Fi teknolojisinin yanı sıra ZigBee ve Z-Wave teknolojilerini destekleyen, çok yüksek bağlantı hızlarına sahip, dokunmatik ekranlı yeni akıllı ev yönlendiricisini ilk kez sergiledi.

Fuarda sahne alan TP-LINK SR20 adlı ürün, akıllı evi yönetmeyi sağlıyor. Akıllı evde bulunan/bulunacak tüm cihazları yönetebilen SR20 ile güvenlik kameraları, ayarlanabilir Wi-Fi ampuller, akıllı prizler, akıllı anahtarlar her zaman, her yerden yönetilebiliyor.

Talon_AD7200_HI-RES_IMAGECES’teki TP-LINK standında fuar ziyaretçilerini bir sürpriz de bekliyor. Kablosuz ağ alanında yepyeni bir standard olan ve özellikle IoT için birçok cihazı yüksek hızlarda haberleştirmek üzere tasarlanan 802.11ad standardına sahip ilk ürün olan Talon AD7200 TP-LINK standında görüldü. AC standardlı ürünlerde öncü olan TP-LINK yeni standard olan AD’de de öncü rolünü sürdüreceğini CES’te gösterdi.

Dünyanın ilk çok-bantlı (kanallı) AD destekli yönlendiricisi olan Talon AD7200, 60GHz bandında 4.6Gbps’ye kadar kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Öyle ki bin adet fotoğrafı sadece 5 saniye içinde depolama aygıtına aktarmak mümkün oluyor. Ayrıca 90 dakika uzunluğundaki 4K filmi de 4 dakika içinde indirebilmeyi mümkün kılıyor. Yalnız bunların çok uzak olmayan bir gelecekte görülecek seviyeler olduğunun da altını çizelim. Ürünün 2016 yılı içinde satışa sunulması planlanıyor.

CES’deki TP-LINK standında bu ürünlerin yanı sıra tri-band (üç kanallı) Archer C5400, çift kanallı Archer C3150 gibi ürünleri ve akıllı ev çözümlerini görmek de mümkün oldu.

YORUM

Yorumlar 0