Mac Kullanıcıları için En Tarz Çalışma Masaları

Mac Kullanıcıları için En Tarz Çalışma Masaları

Türkiye’de ilk! iMac, MacBook gibi bilgisayarları kullanan kimseler için tasarım dolu masalar burada…

Mac kullanıcılarının sıklıkla görülen özelliklerinden biri de tasarıma olan tutku dolu bağlılıkları. Bir mobilyada ya da fincanda bile ince dokunuşlar, diğerlerinden ve temelde genel olandan ayrı hareketlerle karşılaşmak paha biçilmezdir. Tasarım profesyonellerinde sıklıkla görülen bu durumun yansımalarından biri de çalışma masalarında görülür.

calisma-masalari

Çalışma masaları için belli bir kalite beklentisi yaygındır. Örneğin malzeme kalitesi çok da düşük olamaz, olursa can sıkıcı olur… Belki sofistike bir iki detay ve hoş bir cila ile tamamlanması, belki de çok daha fazlası aranır masalarda bile. Ancak en nihayetinde Apple kullanıcısının tasarıma dair meyli gözardı edilebilir, hor görülür özelliğe sahip değildir. Sonuçta hayatındaki en değerli teknoloji aygıtlarından Mac’i için bir miktar ‘fazlasını’ istiyordur sahibi, hepsi bu…

Apple Mac kullanıcıları için tasarıma dair özen ve vurgu arayışının yoğunluğundan söz ettik. Peki türkiye’deki bir Apple iMac ya da MacBook kullanıcısı için ne çeşit masalar göze daha bir ‘hoş’ görünür? Hangileri için bekleme süreleri (özel olarak üretildikleri ya da yurtdışından siparişle geldikleri için) bir miktar fazladır?

İşte bu sorulara kısa ama görsel yönü de sizi alıp götürecek yanıtlar arayacağız. Tasarım çalışma masaları ile yakından ilgi duyanlar için konunun detayları başlıyor…

cupertinoCupertino Table

Tuhaf değil mi? İnsanoğlı bazen ne kadar kreatif olabiliyor. Kimi kalem dönüşleri, dikey çizimleri ne kadar derinlemesine estetik kokuyor. Tasarım güzel şey ve konu bir masa olduğunda en güzel örneklerden biri Cupertino Table ile sizi karşılıyor. Üzerinde yer alan bölmeler, bölmelerin üzerinde ise kapaklar ve kapakların üzerinde de çalışma alanınız… Cupertino, tek bir parçadan oluşan hareketsiz ve klişe çam ağacı formundan ayrı bir yerde, çok da multi-fonksiyonel bir tasarımla geliyor. Kablolar için çeşitli noktalarında delikler bulunan masanın üzerindeki bazı kapakları çıkarıp içerisine defter hatta hoparlör dahi koyabiliyor, masaya farklı detaylar kazandırabiliyorsunuz.

Şık tasarımı sadece üzerinde değil, altında ve yanlarında da sizi karşılıyor. Onu izlemesi bile eğlenceli bir masaya dönüştüren ana maddelerden biri de çapraz ayakları. Ayakların alt kısmında ise doğal ağaç formu var ve bu hareket, Cupertino’yu daha da güzelleştiriyor. Masanın çekmeceleri, yanlarındaki ve ön kısmındaki görünümü gayet iyi. Üstelik çok ağır bir masa da değil. İki ayrı boya sahip, biri biraz daha küçük, diğeri ise oldukça geniş. Tercih sizin. Bir de renk seçenekleri var; ağaç, beyaz ve gri renkler arasından tercihler yapabilir, masanızı özelleştirebilirsiniz. Mesela üst kısmını gri ve beyaz renkleri bir arada isteyerek kullanabilirsiniz. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ortaya çıkan şey onu diğer birçok masadan ayıran bir bütün olarak görmenizi sağlıyor. Ssofistike, tasarım ve zeka dolu bir bakışla…

Bu masayı özel olarak yurtdışından getirtmeniz gerekiyor. Online alışverişle satın alabiliyorsunuz. Bunun için belirtilen bekleme süresi ise 4-5 hafta arasında. Cupertino Table fiyatı ise 5-6 bin TL aralığında. cupertino_vol_2-

Cupertino Vol. 2

Cupertino masaların kardeşlerinden birine yakından bakacağız. Daha basit bir tasarım anlayışı ile ondan ayrılsa da oldukça iddialı ve zevk sahibi profesyonellere hitap ediyor. Çalışma ortamını ayrı bir seviyeye yükseltme faktörleri arasında yer almayı da başarıyor. Ceviz ağacı ağırlıklı yan kısımları gayet şık. Üstünde ise siyah bir kaplama ile geliyor. Ayakları da ahşaptan ve son derece zarif bir görünme sahip masayı üzerinde büyük bir iMac ve çokça başka gadget olsa dahi güvenle taşıyor.

Masanın cilalı ahşap yüzeyi, gerçek bir doğallık ve huzur kaynağı adeta. Üzerinde minik yeşil bitkiler ve renkli bir takım aksesuarların yanı sıra soft bir masa lambası ile eşsiz bir çalışma alanı sizile. Masanın fiyat etiketi 1000-1500 TL aralığında. Bir hafta içinde siparişe karşılık verebilen firmalar mevcut.

retroRetro çalışma masası

iMac ya da Mac Pro’dan ziyade Mac mini+monitör veya MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro ile çalışan tasarımcılar için çok yer kaplamayan, estetik detaylarla donatılmış bir masa. Beyaz rengiyle çok daha duru bir görünüm sunan bu masa modelinin koyu renkteki seçeneklerini de kolaylıkla bulabilmek mümkün.

Retro çalışma masası olarak geçen bu ürünün en önemli özelliği derli toplu çalışmayı sevenler için özel olarak tasarlanması. Üzerindeki gözlerde not defterleri ya da kitapları muhafaza ederken üzerindeki rafı da masa lambası veya küçük aksesuarlarınız için kullanabilirsiniz. Masasın önemli estetik özelliklerinden bir diğeri de ayakları.

Sofistike bir tasarımla gelen bu ayak yapılandırması hemen her açıdan çok şık bir görünüm sunuyor. Ayrıca son derece güvenli bir kullanımın temelini oluşturuyor. Son bir detay olarak retro çalışma masası oldukça hafif ve bu sayede kolaylıkla taşınabiliyor. Çalışma masasının freelancer’lar için de ideal olduğunu hatırlatalım. 500TL civarı fiyat etiketleri ile edinebilmeniz mümkün.

duvar_ofis

Duvar ofisleri

İnanılmaz değil mi? Konu mobilyalar olduğunda estetik ve tasarımın bu kadar minimalist buluşmalarına çok az tanıklık ediyoruz. İlginç bir şekilde Apple ürünlerinin renk dizilimleri ile de uyumlu bir masa bu. Ama gördüğünüz üzere bildiğiniz masalardan değil, duvara monte ediliyor ve kapağı açılıp kapanabiliyor. Kapandığında dolap, açıldığında ise masa+kitaplık+dolap formu alıyor. Üstelik zerafet dolu bir şekilde…

Danimarka kökenli bu form faktör, 700 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Üzerindeki hoparlör gri renkteki kılıfları da 400 dolara yakın fiyatla geliyor. Oldukça zarif bir tasarıma sahip bu masa dolabı freelancer’lar için mükemmel bir çözüm.

tasarim-teknoloji-turuTasarımda kimi kalem dönüşleri, dikey çizimler ne kadar derinlemesine estetik kokuyor…

Ürünlerle ilgili daha fazla bilgi ve iletişim için: info@teknolojituru.com

YORUM

Yorumlar 0