Apple Campus 2’den En Yeni Görüntüler

Apple Campus 2’den En Yeni Görüntüler
applecampusinsaat

Mart 2015’te inşaatın durumu

Apple 2016’nın sonlarına doğru merkezini Apple Campus 2 adını verdiği yapıya taşıyacak. Duncan Sinfield isimli bir Youtube kullanıcısı ise tasarımıyla uzay üssünü andıran bu yapının inşaatını her ay kendi drone’una yerleştirdiği bir kamerayla havadan çekilmiş videolarını paylaşıyor. Duncan insanlarının merakını gidermek için bu görüntüleri havadan çekmek zorunda çünkü Apple inşaat alanına yaklaşılmasına bile izin vermiyor.

4K olarak yüklenen videonun arka planında biraz alakasız ama Steve Jobs’un 2005’te yaptığı meşhur Stanford konuşmasından kesitler bulunuyor. Aşağıdaki videoyu konuşmanın Türkçe metnini okuduktan sonra izlemenizi tavsiye ediyorum. Konuşmadan alınan kesitlerin Türkçesi şöyle:

Zaten çıplaksınız. Kalbinizi takip etmemeniz için bir neden yok.

Bir şeye güvenmelisiniz. Cesaretinize, kaderinize, hayata, karmaya, herhangi bir şeye. Çünkü noktaların ileride birleşeceğine inanmak size kalbinizin sesini dinleme rahatlığı verir. Bu yaklaşım beni hiçbir zaman yarı yolda bırakmadığı gibi hayatımı da bütünüyle değiştirdi.

Bazen hayat kafanıza bir tuğlayla vurur. Sakın inancınızı kaybetmeyin. Devam etmeme sebep olan şeyin yaptığım işe olan aşkım olduğuna ikna olmuş durumdayım. Neyi sevdiğinizi bulmanız gerek. Bu, aşklarınız için geçerli olduğu gibi işiniz içinde geçerlidir. İşiniz hayatınızın büyük bir kısmını kaplayacak ve gerçek anlamda tatmin olmanın tek yolu harika bir iş olduğuna inandığınız şeyi yapmanızdır. Harika bir iş yapmanın tek yolu ise yaptığınızı sevmenizden geçer. Henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin ve yılmayın. Tüm gönül meseleleri gibi onu bulduğunuz zaman anlayacaksınız. Her büyük ilişki gibi seneler geçtikçe daha da güzelleşecek. Yani bulana kadar devam edin, yılmayın!

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0