Apple, iPhone 5s Kullanıcılarını Hedefliyor!

Apple, iPhone 5s Kullanıcılarını Hedefliyor!

Apple’ın 2016 yılına dair en önemli atılımlarının başında iPhone 7c ya da iPhone 6c gelecek. Bu modelin iki temel özelliği olacak; düşük fiyat, küçük ekran boyutu. Elbette bu noktada küçük ekran boyutu tanımını da önceden ifade etmek gerekiyor. Teknoloji şirketinin 2014 modellerinde ekran boyutları 4.7 ve 5.5 inçti. 2015’te güncellenen modellerin (iPhone 6s ve 6s Plus) beraberinde ekran boyutları aynı kaldı. 2016’da ise radikal bir kararla tanıtılacak modellerden biri 4 inç ekrana sahip olacak. Kesin ifadeler kullanılmasının temel nedeni iddiaların oldukça güçlü emarelere sahip olması ve dünya genelindeki çok sayıda saygın medya organında kendine yer bulması.

iphone-5s-2

2016’da tanıtılacak 4 inç ekranlı iPhone, geleneksel iPhone kullanıcılarını hedef alıyor. Çünkü 4 inçlik iPhone modelleri ile gayet mutlu olan geniş bir kullanıcı kesimi var. Bu kullanıcılar, cihazlarının kompakt olması üzerinden taşıdıkları mutlulukla şöyle bile diyebiliyorlar; ‘Cihazın bataryası artık daha çabuk bitiyor, yeni bir iPhone 5s satın alabilirim…’ Özetle Apple’ın bu duruma yönelik yeni bir adım atma olasılığı net bir şekilde görülüyor. Apple akıllı telefon kullanıcılarını 2016 yılında daha kompakt ama yetenekli bir akıllı telefon modeli bekliyor.

Tahminler iPhone 7c veya 6c’nin 4 inç ekran, yeni işlemci, RAM, 8 megapiksel arka kamera gibi özelliklerle birlikte en fazla 500 dolar fiyat etiketine sahip olacağı yönünde. Hatta 400 dolara bile geleceği iddia ediliyor.

Haberin devamındaki iPhone 5s ve altında da daha da klasiklere dönerek iPhone 5 resmi videolarına göz atın.
https://www.youtube.com/watch?v=wGCetsl-srk

YORUM

Yorumlar 0