Zayıflamak mı İstiyorsunuz? Telefonunuzda Bunlar Olmalı!

Zayıflamak mı İstiyorsunuz? Telefonunuzda Bunlar Olmalı!

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş sayısız oyun ve uygulama söz konusu. Son dönemde ilgi çeken bir uygulama segmenti ise sağlık ve zayıflama gibi konuları temel alıyor. İşte bu uygulamalardan öne çıkan ikisine yakından bakıyoruz…

chest_workoutRuntastic Six Pack

Six pack, herkesin hayali değil mi? Karın bölgesinde fit görünüm gibisi de yok, doğruya doğru. Ancak bu kaslı ve şık görünüm için insanların uzun süreli uğraşlar verdiği de bir gerçek. Six Pack adlı uygulama ise size bu uğraşlardan bir demet sunuyor. Özenle hazırlanmış uygulamada ekranda bir spor hocası size hareketleri gösteriyor. Göstermekle kalmıyor, yukarıda beliren zaman ya da sayı bilgisi eşliğinde hareketleri yapıyor.

runtastic-2Uygulamanın zeka dolu tasarımında spor araları bile düşünülmüş. Karın, bacak ve diğer kasların çalıştırılması odaklı programın temel hedefi ise ‘six pack’e yol açmak! Harikulade!

Ücretsiz

Chest Workout: Pump it Up

Bir diğer spor uygulaması da Chest Workout: Pump it Up. Six Pack’e benzeyen uygulamada programın temeli ise göğüs kasları. Özellikle erkekler için bu hareketlerin önemi tartışılmaz. Elbette daha fit görünüm için kadınların da. Uygulamanın iyi yanlarından biri zorluk dereceleri. ‘Insane’ yani delilik derecesine geldiğinizde yapacağınız hareketler muazzam derecede zor ama buraya gelmeden önce ilk Level’ları aşmalısınız. İyi sporlar!

Ücretsiz

zayiflamak         Zayıflamak için altın değerinde öneriler

  • Yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durun, ayrıca küçük detaylara da dikkat edin. Örneğin hiç yemek yemediğinizden, yine de şişman olduğundan şikayet eden biri, aslında çok çay içiyor ve çayına da bolca şeker atıyor olabilir.
  • Küçük detayları kaçırmayın. Örneğin yeşilliklerle dolu harika bir salata hazırladınız, içinde salaralık, domatesi, nane… Leziz mi leziz. Üzerine yağ döktüğünüzde kalori miktarı tahmin edemeyeceğiniz kadar artacaktır.
  • Su, su ve yine su… Su içmeyi sakın ihmal etmeyin ama saf su olmasına da özen gösterin. Çünkü o diğerlerinden farklıdır. Evet, light cola ya da meyve suyu da su değil mi dediğinizi duyar gibiyiz. Ama ‘su’ başkadır.
  • Erken yeyin. Özellikle akşam yemeklerinde bu kural harika sonuçlar getirir. Ayrıca şu formulü de unutmayın: Yağlı besinlerden uzak durun!
  • Harekete geçin! Harekete geçmek işin püf noktalarındandır. Merdivenlerden çıkın, otobüs durağına kadar yürüyün…

YORUM

Yorumlar 0