iPad Hakkında Bilinmeyen 10 İpucu

iPad Hakkında Bilinmeyen 10 İpucu

Tablet denilince akla ilk gelen marka Apple iPad’in özelliklerinden tam anlamıyla yararlandığınızı düşünüyorsanız bir daha düşünmenizde fayda var. iPad’lerin gizli kalmış, hatta çoğu kimse tarafından hiç duyulmamış püf noktalarını öğrenmeye hazır mısınız?

ipad

 1-Arka planda açık durumda olan uygulamalara geçiş yapmak için, 4 ya da 5 parmak kullanarak ya da avuç içinizle ekrana dokunup sağa, sola kaydırmanız yeterlidir.

2-iPad Air, mini ya da Pro modelinize 5 parmak ile dokunup içe doğru birleştirme hareketi yaparsanız, ana menüye dönmüş olursunuz.

3-İnternette çok uzun bir yazı okurken en alta kadar geldiyseniz. Sayfanın başa çıkması için yapmanız gereken tek şey ekranın en üstünde yer alan durum çubuğuna bir kere tıklamak.

4-Safari’de ki sekmeler arasında hızla geçiş yapmak için iki parmağı dokundurarak sağa veya sola kaydırmanız gerekir.

5-O anki ekranın görüntüsünü (screenshot) almak için POWER ve HOME tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Ekran görüntüsü alınır ve görüntünüz galeriye otomatik kaydedilir.

6-Safari ekranında “Geri” veya “İleri” tuşuna basılı tutarsanız önceki veya sonraki siteleri hızlıca görebilir ve birden fazla geriye rahatça hamle yapabilirsiniz.

7-Bir yazıyı veya resmi kopyalamak için üzerine birkaç saniye basılı tutun ve çekin. Karşınıza kopyalama sistemi çıkacaktır.

8-Yazdığınızı kolayca silmek için iPad’inizi sallayın. Evet, bu kadar basit…

9-Klavyede bir harfin üzerine basılı tutunca özel karakterler çıkar.

10-Görme bozukluğu yaşayanlar için ekran büyütmek mümkün. Yapmanız gereken, Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik Erişilebilirlik seçeneğine tıkladıktan sonra açılan menünün üst kısmında bulunan “büyütme” seçeneğine tıklıyor ve büyütme seçeneğini tıkladıktan sonra özelliğimizi açıyoruz.

Yazar: Hakan Yılmaz

YORUM

Yorumlar 0