Olmazsa Olmaz 8 Ücretsiz Mobil Uygulama

Olmazsa Olmaz 8 Ücretsiz Mobil Uygulama

iOS, Android ve Windows Phone kullanıcıları için olmazsa olmaz 8 uygulamayı bir araya getirdik. Kontrol edin, eksiğiniz var mı? facebookFacebook

Sosyal medyanın beşiği, olmazsa olmazı her şeyi o. Tam 1 milyar 500 milyon hesap, her ay en az 1 kez bu platforma giriş yapıyor. Çoğu kullanıcı, tahminen yaklaşık 1 milyarı ise hemen her gün Facebook’a bakıyor, bildirimler alıyor, mesajlaşıyor… Facebook devasa bir ağ ve kusursuz işleyişi ile tüm zamanların en çok indirilen uygulaması olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ondan çok fazla söz etmeye gerek var mı?

Ücretsiz twitterTwitter

Mikro blog ağı Twitter’ın son dönemdeki gelişmeleri etkileyici. Örneğin DM olarak da bilinen direkt mesajda 140 karakter sınırının kaldırılması, yeni anket (Twitter Polls) özelliği övgüyü hak edenlerden sadece ikisi. 140 karakterlik paylaşımların kaynağı Twitter, tüm zamanların en çok indirilen ilk 10 uygulaması içinde yer alıyor ve 350 milyona yakın kullanıcıya sahip olduğu belirtiliyor.

Sosyal medyanın en önemli ayaklarından biri olan Twitter’da paylaşımlar, gönderilerin izlenmesi, takip etme, takibi bırakma, belirlenen kullanıcılar tweet gönderdiklerinde bildirim alma gibi özellikler sunan mobil uygulaması da ilgi ve beğeni ile takip ediliyor. Kimi güncelleme zamanında ‘tıklanıldığında açılmama’ problem gibi bazı sorunları bir türlü tamamen aşamasa da o benzersiz ve sevgi dolu (tercihen) tweet’lerin kaynağı.

Ücretsiz

instagram Instagram

Fotoğraf paylaşımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Açıkçası Instagram, tüm dünyadaki popülaritesi ile birlikte Türkiye’de de çok büyük ilgi görmeye devam ediyor, ancak hala onu kullanmayanların olduğu da bir gerçek. Kullanıcı adı/şifre belirleyin giriş yapın, fotoğraf paylaşın, insanları ve markaları takip edin, beğenin… Gerçekten dijital hayatınıza renk katacak aktiviteler bunlar.

Size birkaç fenomen olma önerisi; Instagram acımasızdır! İyi fotoğraflar paylaşmalısınız ve altlarına da doğru etiketlerin yazılması gerekir. Türkiye’deki takipçilerin ilgi göstermesi için akşama doğru fotoğraf paylaşın, daha fazla beğeni için ise ABD gibi ülkeler için işten çıkış saatine denk gelen 05:00 sularında paylaşım yapabilirsiniz elbette. Genel olarak 00:00-02:00 arası paylaşımların yoğun beğeni aldığı görülür.

Popüler hesapları takip edin, fotoğraflarını beğenin; hatta utangaç olmayın yorum yapın. İşte birkaç takip edilesi hesap: David Beckham, Justin Bieber, Kim Kardashian, Miley Cyrus. Editörünüz Ferhat Verdi’nin Instagram hesabını da takip etmeyi ihmal etmeyin: FERHATVERDI kullanıcı adıyla gayet bulunabilir bir hesap. İyi like’lamalar.

 Gmail-for-Android

Gmail

Mail’lerin kralı Gmail! Ondan daha popüleri yok, zaten Android platformuna önyüklü olarak gelen uygulama, iOS kullanıcıları için de yüklenen ilk uygulamalar arasında. Muazzam arayüzü, sade ve karmaşadan uzak yapısı ile kullanımı keyifli. Üstelik mail yazması en kolay yapılardan birini size sunuyor.

Uygulama ‘Ana’ kısmı ile sizi karşılamaya bayılıyor. Burada size gelen tüm mailleri görebilirsiniz. Üstte hızlıca mail yazabilmeniz için erişim butonu, solda ise menü açma ikonu var. Mail’lerinize görsel yükleyebilirsiniz. Ayrıca göndermesi de tek tuşa bakıyor. Yoksa bir Gmail hesabınız yok mu?

Ücretsiz

ChromeChrome

Işık hızındaki web tarayıcısı Chrome, internet erişiminiz için kilit rol üstleniyor. Google uygulamalarından biri olduğu için Android cihazlarda önyüklü halde. Basit bir kullanıcı arayüzü ile geliyor ve bu sayede herkesin rahatça kullanımını mümkün kılıyor Chrome.

Yeni Sekme, Yeni Gizli Sekme, Son Sekmeler, Geçmiş gibi masaüstü sürümdeki seçenek ve detayların hepsini mobil platform sürümünde de görebilirsiniz. Sayfaları sonradan okunmak üzere işaretleyebilir, dilerseniz e-posta ya da sosyal ağlarda paylaşım için sunulan butonu kullanabilirsiniz. Derli toplu ve mühendislik şaheseri Chrome, türünün en iyisi.

Ücretsiz

messenger

Messenger

Anlık mesajlaşma uygulaması, Facebook’un arkasına aldığı en önemli platform durumunda. Tüm zamanların en çok indirilen 5 uygulamasından biri. Hatta iOS’ta 2010-2015 arasında en çok indirilen 2. Uygulama Messenger.

Pratik kullanımı ile dikkat çeken Messenger’da tüm Facebook arkadaşlarınıza ya da diğer kullanıcılara mesaj gönderebilir, elbette dilediğiniz şekilde kurgulayabileceğiniz kısıtlamaların dışında kalanlardan da mesaj alabilirsiniz. İletişimin en etkin yollarından biri olan uygulama, her geçen gün daha fazla kullanılıyor.

WhatsAppWhatsApp

Anlık mesajlaşma uygulamalarının rakipsiz şampiyonu WhatsApp, Türkiye’de 7’den 70’e herkese ulaşmış durumda. Onu kullanmayanlar elbette var. Yoksa sizde mi onlardansınız? WhatsApp, iletişimin en formda aracı, onun sayesinde insanlar birbirleri ile ücretsiz şekilde mesajlaşıyor, diledikleri gibi paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Üstelik sesli arama özelliği de var.

Ücretsiz

maclineMac|Line

Ve aslında bir bonusa geldi sıra. MacLine, Türkiye’de basılı ve dijital yayıncılığın en köklü markalarından. Tıpkı App Users gibi Etna Yayıncılık bünyesinde çıkıyor ve okurlarına Apple odaklı benzersiz bir rehber, modern bir bilgi tamamlayıcı sunuyor. İçeriğinde en güncel haberler, incelemeler, rehber konular, makaleler ve Apple’dan tasarım dünyasına kadar geniş eksende dosya konuları ile röportajları barındırıyor. Her sayısında okurlarını dopdolu bir içerikle karşılıyor MacLine. Eğer hala iOS cihazınızda yüklü değilse App Store arama çubuğuna ‘Macline’ yazın ve onunla hemen tanışın.

Ücretsiz

YORUM

Yorumlar 0