Cepteki Stres+Kolaylık Faktörü: Akıllı Telefon

Cepteki Stres+Kolaylık Faktörü: Akıllı Telefon

Shows_iPhone_Lifestyle_1Akıllı telefonunuz, iş hayatının olmazsa olmazı, öte yandan tam bir stres unsuru. Nasıl mı? Bu makaleye kesinlikle göz atmalısınız…

Modern zamanın en kötü hastalığı muhtemelen bir şeylerden geri kalma korkusu. Dijital olarak bağlı olduğumuz dünya, Instagram ve Snapchat gibi platformlar ile bize ayrı bir hayat sunuyor. Örneğin Facebook, özellikle tatil konusunda kıskançlığı tetikliyor. Tabi bunun yanında bir de iş stresi var, çünkü okunmamış bir e-posta’nın olabileceği veya önemli bir toplantı belki bir o anda bulunmanız gereken bir sunum.

Aslında iş konusunda cep telefonları ve laptop bilgisayarlar en büyük hastalık konusu. Tüm bu cihazlara sahip olmak aslında sürekli stres kontrolu yapmak gibi bir durum. Ancak bir yandan da tüm bu cihazlara sahip olmak yakın tarihteki toplantı ve bekleyen projelerle ilgili endişenizi alıyor. Ayrıca iş veren ve işçilerle daha iyi bir araya gelebiliyorsunuz. Business creativity with running businessmanTeknoloji etkileşimi artırıyor

Teknoloji çalışanla daha etkili iletişim sağlıyor. Gallup şirketinin araştırmasına göre personel ve işveren arasındaki bu iletişimin eksik veya noksan olması şirketlere yüksek bir maliyete sebep olabiliyor.

TheEmployeeApp ile işyerinin mobil trendleri ile ilgili üç farklı çalışma yürütüldü. Çalışmada 200’den fazla işçi ankete katıldı. Çalışanların %55’i işleri için sürekli seyahat ediyor ve %49’u da yoldayken hala şirketiyle bağlantılı halde kalıyor.

Firmaların yüzde 30’u telefon veriyor

Çalışanların %70 gibi büyük bir kısmı da işverenlerın kendilerine sağlamadıkları cihazları kendileri kişisel olarak çözüyor. Bunlara ek olarak çalışanların %36’lık kısmı da şirket belgelerine ulaşmakta sıkıntı çekiyor, çalışanların %41’lik bir kısmı da mobil cihazları üzerinden şirket belgelerine erişemiyorlar. Açıkçası iş dünyası sayıları sürekli artan personel yönetimiyle ilgili uygulamalarla şaşkına dönmüş durumda.

TheEmployeeApp’in yöneticisi Jeff Corbin sorunun kaynak eksikliğiyle ilgili olmadığını, bunu insanlara sorduğunuzda daha çok stresle karşılaştığınızı söyledi. Ayrıca bu soruya “ne yapmamız gerekiyor?” sorusu ve bu milyon dolarlık mega eski sistemler ve internet için “tekerleği yeniden mi icat etmemiz gerekiyor?” soruları ile karşılaştığını söylüyor.

Corbin’in şirketinin argümanı burada biraz farklılaşıyor, TheEmployeeApp çok popüler olan personel yönetim programlarının hedeflerini kırmak istiyor ve personel dokümanları direkt buluta yükleniyor. Corbin burada Cisco, Ceaser’s Entertainment, Rust-Oleum ve diğer bir çok şirketle birlikte çalışıyor.

business man hand use mobile phone streaming virtual business network process diagramMobil kalıcı olacak

Burada yalnızca TheEmployeeApp şirket tarafındaki yönetimi mobil tarafa almaya çalışmıyor, aynı zamanda personelle daha iyi etkileşim, verimlilik artışı ve şirket bilgilerine sıkıntısız bir şekilde ulaşmayı hedefliyor. Corbin mobil cihazların notebook bilgisayarların yerini zamanla alacağını da sözlerine ekliyor.

Çalışanların %51’i mobil üzerinden şirket verilerine ulaşabiliyor, bu durumda çalışanların verimliliğinde artış oluyor. Oransal olarak çalışanların %61’i şirket verilerine mobil üzerinden ulaşmanın verimliliği artırdığını düşünüyor.

YORUM

Yorumlar 0