Bugün Hangi Filme Gitsem?

Bugün Hangi Filme Gitsem?

cem-yılmazAli Baba ve 7 Cüceler

Bir Cem Yılmaz filmi daha vizyonda. Gitmeyen kalmasın durumu yani. Film, eğlenceli bir ilk yarım saatin ardından ilginç bir seyre dönüşüyor, büyük kahkahalar ve gülümseyen yüzler yerine daha çok Cem Yılmaz markasının saçtığı pozitif enerjinin tetiklediği gülümsemeler devreye giriyor. Şunu belirtmekte fayda var yapım genel olarak 10 üzerinden 6 gibi puanlar aldı, bizim puanlamamız da benzer. Çok iyi değil ama görülmeye değer.

Oyuncular: Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Çetin Altay
Yönetmen: Cem Yılmaz
Senaryo: Cem Yılmaz

Zaman analizi: İlk 40 dakikası akıcı, keyifli; sonrasında ciddi bir gerileme ve sıkıntı.
aclik-oyunlari
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2
Açlık Oyunları serisinin gösterime 20 Kasım’da giren en yeni filminde konu bu kez daha epik, sahneler çok daha çarpıcı. Konu özetle bir grup insanın ABD Başkanı’nı ortadan kaldırma konusunda sergiledikleri gaytretlere, atlattıkları tehlikelere odaklı. Oyuncu kadrosunda çok sayıda Oscar ödüllü isim bulunduran yapımın genel olarak 10 üzerinden 7 gibi bir puan aldığı görülüyor. Bilim kurgu türüne aşinaysanız evet, izlenir.

Yönetmen: Francis Lawrence
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Senaryo: Peter Craig ve Danny Strong

Zaman analizi: Genel olarak akıcı, çok dağılmayan bir konu.

gizemligercekGizemli Gerçek

Oscar ödüllü Nicole Kidman, Julia Roberts ve Oscar adayı, BAFTA ödüllü Chiwetel Ejiofor’un başrollerinde yer aldığı Secret In Their Eyes/Gizemli Gerçek filmi çarpıcı ve dokunaklı hikâyesiyle; adalet, annelik ve intikam konularını ustalıkla ele alıyor. Filmde Bölge Savcılığı dedektifi Jess Cobb (Julia Roberts), FBI dedektifi Ray Kasten (Chiwetel Ejiofor) ve Bölge Savcısı Yardımcısı Claire Sloan (Nicole Kidman) yükselen yıldızlardır ve 11 Eylül saldırıları sonrası Los Angeles’ta kurulan anti-terör özel ekibine seçilmişlerdir…

Yönetmen: Billy Ray
Oyuncular: Nicole Kidman, Chiwetel Ejiofor, Julia Roberts
Senaryo: Billy Ray, Juan José Campanella

Zaman analizi: Gerilim dolu, gizemli ve bazı bölümleri hariç sürükleyici.

YORUM

Yorumlar 0