Android Marshmallow General Mobile 4G ile Buluştu!

Android Marshmallow General Mobile 4G ile Buluştu!

Uygun fiyatlı akıllı telefonların hızla yaygınlaştığı bu günlerde farklılık yaratan ön plana çıkıyor. Fiyat/Performans ürünleri, amiral gemisi diye tabir edilen üst seviye telefon satışlarını olumsuz etkilemektedir. Bu sebepten dolayı akıllı telefon piyasasında üst segment telefonlarıyla adını duyurmuş markalar bile orta segment modeller ortaya koymaya başladı.

Özellikle ülkemizde, cep telefonuna taksit yapılamıyor olması fiyat/performans ürünlerine olan talebi arttırdı. Fiyat performans ürünü denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri General Mobile oluyor. General Mobile çıkardığı ilk akıl telefondan beri ilgi odağı haline gelmiş durumda. Satışa sunduğu telefon modellerine sık sık güncelleme vermesi ve geniş teknik servis ağıyla kullanıcıları memnun eden General Mobile şimdi de yeni Android güncellemesiyle karşımızda.

general-mobile-4gGeneral Mobile 4G modeli, Nexsus’ta olduğu gibi Android güncellemelerini akıllı telefonlar arasından ilk alacak model. En yeni Android sürümü Marshmallow’da bu cihaza geldi. Yeni Android sürümünü ilk kullananlardan ve deneyimleyenlerden olan General Mobile 4G kullanıcıları oldukça memnun.

Üstelik cihazın, ihalesi geçtiğimiz aylarda gerçekleşen 4G’yi de destekliyor olması cihazın ileriye dönük bir model olduğunu gösteriyor. General Mobile, Marshmallow’un bu modele geldiğini 13 saniyelik bir reklam videosuyla duyurdu. Tv ve İnternette sıkça karşımıza çıkan reklamda, “Android’in en yeni versiyonu Marshmallow şimdi General Mobile 4G’de” deniliyor.

android-marshmallowKullanıcılar memnun

Kullanıcıların bir çoğu Marshmallow’un ne gibi özellikleri beraberinde getirdiğini bilmiyor olsalar da genel anlamda memnunlar. Marshmallow ile birlikte gelen özellikleri çok yakında teknolojituru.com internet sitemizde yayınlayacağız. Kullanıcılar, Marshmallow ile birlikte arayüzün ve kullanımın çok daha kullanılabilir ve kolay olduğunu belirttiler.

Marshmallow’un sunduğu en iyi 3 yenilik

GOOGLE NOW ON TAP: Home düğmesine uzun basarak açtığınız Google Now on Tap, Android Marshmallow’un en önemli yeniliklerinden. İşlev sayesinde şu an çaldığınız şarkı, seyrettiğiniz film, bulunduğunuz mekan vb. hakkında hızla bilgi alabiliyorsunuz. Bildiğimiz Google Now arayüzü ise, yerini koruyor.

PARMAK İZİ GÜVENLİĞİ: Android 6.0 Marshmallow’la birlikte parmak izi tarama işlevi, ilk kez doğal olarak destekleniyor. Bu sayede parmak izi güvenliği sorunsuz ve hızlı çalışıyor.

UYGULAMALARINIZI TAMAMEN YEDEKLEYİN: Android’in önceki sürümleri, Wi-Fi parolaları, uygulama kurulumları gibi verileri yedekliyordu. Gmail, Google Calendar gibi bulut tabanlı uygulamalar, elbette bulutta tutuluyordu. Marshmallow ise geliştiricilere kendi uygulamalarının verilerini yedekleme şansı tanıyor. Bu sayede geri yükleme yaptığınızda uygulamalarınız ve uygulama ayarlarınız, eski haline dönüyor.

Yazar: Hakan Yılmaz

YORUM

Yorumlar 0