İki İnceleme: iPad Air 2 ve iPad mini 4

İki İnceleme: iPad Air 2 ve iPad mini 4

iPad Air 2 ve iPad mini 4; internette gezinmek, e‑postalarınızı kontrol etmek, filmlerinizi veya fotoğraflarınızı düzenlemek, raporlar yazmak ve kitap okumak gibi düzenli olarak yaptığınız şeyler için iki ideal tablet. Detaylarına yakından bakıyoruz…

ipadApple’ın tablet arenasındaki ‘muhteşem üçlemesi’ Eylül ayına dayanıyor. iPad mini 4, iPad Air 2 ve iPad Pro bu dönemde sahne aldı. Bizler de son kullanıcının merakla beklediği yeni ‘normal boyutlu’ iPad’leri A’dan Z’ye inceledik, deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız. Bu arada iPad Pro için satışların da Kasım ayının ortaları itbarıyla başlayacağının altını çizelim. İlk olarak mini 4’e bakacağız…

iPad mini 4, tasarım açısından öncülü mini 3’e göre önemli ayrım noktalarına sahip değil, ancak önemli performans geliştirmelerine sahne oluyor. En fazla güç gerektiren uygulamalarınızı bile rahatça çalıştıran, 64 bit masaüstü sınıfı mimariye sahip ikinci nesil A8 çip ile çalışıyor. İster bir video düzenleyin, ister fotoğraflarınıza göz atın veya her ikisini birden yapıyor olun, her zaman rahat ve kusursuz bir deneyim yaşıyorsunuz.

iPad_mini_4___Apple

iSight kamera, ileri düzey optik sistem, geliştirilmiş bir sensör ve Apple tasarımı bir görüntü sinyali işlemcisi sunuyor. Aynı zamanda panorama, hızlı ve ağır çekim video ile birlikte arka arkaya çekim ve zamanlayıcı modu gibi kullanışlı özelliklere sahip. Ön taraftaki FaceTime HD kamera ise, loş ışıklı ortamlarda daha da iyi bir performans gösterebilmesi için yeni bir sensör ve daha büyük piksellerle yeniden tasarlandı.

Touch ID teknolojisini kullanarak, parmak izinizi kusursuz bir parolaya dönüştürür. Böylece, iPad’inizi başkalarıyla paylaşıyor olsanız bile, aygıtınızın kilidini tek bir dokunuşla açarak kişisel verilerinizin güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

iPad mini 4, hızlı Wi‑Fi ağlarına ve hücresel ağlara bağlanır. Böylece, neredeyse bulunduğunuz her yerden içerik indirebilir, internette gezinebilir ve belge paylaşabilirsiniz. Cihaz, internette gezinmek, mail’lerinizi kontrol etmek, film ve fotoğraflarınızı düzenlemek, raporlar yazmak ve kitap okumak gibi düzenli olarak yaptığınız şeyler için kullanacağınız güçlü yerleşik uygulamalara sahip.

iPad mini 4; 16, 64 ve 128 GB olmak üzere üç depolama alternatifine sahip. Bu modellerin her birinde de sadece Wi-Fi bağlantısı özelliği veya 3G/LTE+Wi-Fi bağlantısı özelliğine sahip seçenekler arasından tercih yapılabiliyor.

iPad_Air_2iPad Air 2

Çok güçlü, ama varlığını bile unutacağınız kadar ince ve hafif bir aygıt. iPad Air 2 ile amaca ulaşıldı. 240mm yükseklik, 169,5mm genişlik, 6,1mm derinlik ölçülerindeki iPad Air 2, 437-444 arası ağırlıklara sahip.

iPad Air 2, dünyanın en düşük yansıtma oranına sahip tabletlerinden biri. 9.7 inçlik ekranında 2048 x 1536 piksel çözünürlük sunuluyor ve bu da inç başına 264ppi değerini ortaya koyuyor.

iPad Air 2 sadece daha ince değil, çok daha güçlü. A8X ve 64 bit mimari, iPad Air 2’nin birçok kişisel bilgisayar kadar güçlü olmasını sağlıyor. Tüm gün boyunca çalışmanıza, oyun oynamanıza, internette gezinmenize ve alışveriş yapmanıza imkan veren 10 saatlik pil ömrüyle, enerji verimliliği de yüksek bir aygıt.

iPad Air 2, çığır açan Touch ID teknolojisine sahip. Ve doğanın en mükemmel parolasını, yani parmak izinizi kullandığı için, size benzeri görülmemiş bir güvenlik düzeyi sunuyor. iPad Air 2’nizin kilidini sadece tek bir dokunuşunuzla açabilirsiniz. Ama Touch ID ile daha fazlası da mümkün. iTunes ve App Store’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

iPad Air 2’deki iSight kamera; gelişmiş optik sistemi, geliştirilmiş bir sensör ve Apple tasarımı güçlü sinyal işlemcisiyle birlikte geliyor. Üstelik panorama, hızlı çekim, ağır çekim, arka arkaya çekim ve zamanlayıcı modu gibi özelliklere de sahip.

Ana kamera 8MP fotoğraf çekim ve HD video kaydı özellikleri ile geliyor. Kamerada yüz algılama, otomatik netleme, f/2.4 diyafram, HDR fotoğraf, ardışık çekim modu, panoramic çekim özellikleri mevcut. Ön kamera 1.2 MP fotoğraf çekiyor, 720p video kaydına imkan tanıyor.

iPad Air 2’deki Wi‑Fi hızı önceki nesle göre iki kattan fazla olduğu için, film indirmek ve video yüklemek daha az zamanınızı alıyor. Wi‑Fi + Cellular modeli ise, daha hızlı ve daha gelişmiş bir wireless teknolojisine sahip.

İnternette gezinmek, e‑postalarınızı kontrol etmek, filmlerinizi veya fotoğraflarınızı düzenlemek, raporlar yazmak ve kitap okumak gibi düzenli olarak yaptığınız şeyler için kullanacağınız güçlü uygulamalarla geliyor. iOS 9 önyüklü şekilde sunuluyor.

Fiyatlar

Sadece Wi-Fi özellikli 16 GB model: 1640 TL, 64 GB model: 1949 TL, 128 GB model 2249 TL. Wi-Fi+hücresel (nanoSIM ile çalışır) 16 GB model: 2049 TL, 32 GB model 2349 TL ve 128 GB model 2649 TL.

Özetle…

iPad Air 2 ve iPad mini 4; internette gezinmek, e‑postalarınızı kontrol etmek, filmlerinizi veya fotoğraflarınızı düzenlemek, raporlar yazmak ve kitap okumak gibi düzenli olarak yaptığınız şeyler için iki ideal tablet.

 

YORUM

Yorumlar 0