Samsung IDC Verilerine Göre Zirvede! Apple ise…

Samsung IDC Verilerine Göre Zirvede! Apple ise…

Önde gelen araştırma kuruluşu IDC, 2015 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin global akıllı telefon satışlarına ilişkin verileri kamuoyuyla paylaştı. Buna göre ilgili dönemde 355 milyon 200 bin adet akıllı telefon satıldı. Bu rakam önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,8 artışa işaret ederken en çok satış gerçekleştiren markalar da açıklandı.

Buna göre Samsung, 84 milyon 600 bin ünite ile akıllı telefon pazarında en çok satış gerçekleştiren şirket. Apple ikinci ve Huawei ise üçüncü sırada yer alıyor. Lenovo ve Xiaomi’nin de listenin devamındaki şirketler olduğu görülüyor. Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60’ın üzerinde artan satışları dikkat çeken detaylar arasında olurken HTC, Sony, LG gibi şirketlerin listede ilk beşte yer almadıkları görülüyor…

Apple 48 milyon iPhone sattı!

Tüketici elektroniği şirketi Apple adına da satış adetleri hakkında bilgiler ve mali sonuçlarda çarpıcı rakamlar söz konusu. Apple adına ilgili dönemde 48 milyon iPhone satışı ve 11 milyar doların üzerinde net faaliyet karı elde edildiği kaydedildi.

YORUM

Yorumlar 0