Güvenlik Seviyesi Samsung Knox ile Üst Seviyede

Güvenlik Seviyesi Samsung Knox ile Üst Seviyede

Çarpıcı özelliklere sahip üst düzey bir güvenlik teknolojisi olan Samsung Knox mercek altında. Hangi özellikleri ile önplanda? Neden bu kadar iddialı? Tüm bu soruların yanıtlarına yakından bakın.

Samsung AR-GE’si tarafından geliştirilen Knox, üst düzey bir güvenlik çözümü. Çalışma yapısı bulunduğu/yüklendiği cihazda (akıllı telefon veya tablet) özel bir bölüm oluşması ve bu bölümün ilgili cihazın depolama birimini adeta ikiye ayırması şeklinde. Knox, özel kullanım ile iş kullanımını ayrı platformlarda ele almanın yolu. Adeta bir akıllı telefonun iki ayrı telefon formuna dönüşmesini sağlıyor. Peki ne işe yarıyor? Kullanıcı Knox sayesinde ne gibi faydalar elde ediyor?

samsung-knox Örneğin bilgi işlem yöneticisi şirketle ilgili uygulamaların hepsini Knox alanında çalıştırtıyor. Kullanıcının sosyal medya ya da kişisel eğlence gibi ihtiyaçlarının ise Knox’tan ayrı olan kendi alanında yapılanıyor. Bu özel alanın girişi için güvenlik prosedürleri gerekli kılınıyor, şifre ya da diğer metotlar kullanılmadan Knox alanına giriş mümkün olmuyor. Tam bu noktada bir örnek verilecek olursa akıllı telefonun parolasını bir şekilde aşmayı başarıp cihaza erişim sağlayan bir kimse, Knox alanına girmek için ikinci (ve çok daha güçlü) bir engeli daha geride bırakmak durumunda kalıyor.

Knox üzerinde kullanılan bir Samsung telefon, 650 farklı özelliğin kullanımına da olanak tanıyor. Çoğu IT uzmanının bile çoğu özelliği kullanmadığı, hatta bilmediği gerçeği burada önemli. Knox, hemen her detayı düşünüyor, sizin düşünmedikleriniz bile. samsung-knox-mobil-telefonSamsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, konuyla ilgili olarak şu noktaların altını çiziyor: “Firmanın yetkilendirdiği bilgi işlem yöneticisi akıllı telefon, tablet üzerinden firma çalışanlarının maksimum kontrolünü sağlayabiliyor. Firma çalışanı istenmeyen siteye giremiyor; ne kadar konuştuğu, cihazıyla ne kadar vakit harcadığı, GPS üzerinden nerede olduğu kontrol edilebiliyor. Yazılım, özel kullanım ile iş kullanımını birbirinden ayırarak firmalara maksimum kontrol, güvenlik ve inanılmaz bir esneklik sağlıyor. Tabi bu sistem aynı zamanda işletmelerin maliyetlerinin düşmesinin de önünü açıyor.”

Samsung KNOX Workspace

Samsung KNOX Workspace, Samsung mobil cihazlar için güçlü, donanım ve yazılıma entegre güvenlik sağlar. KNOX Workspace, yetkilendirilmiş cihaz erişimi için iki faktörlü biyometrik kimlik doğrulama ile cihazdan çekirdeğe çok katmanlı koruma sunar.

Samsung KNOX Enterprise Mobility Management (EMM)

Bulut tabanlı MDM, Kimlik Erişim Yönetimi (IAM) ve verimli, kolay kurumsal mobilite yönetimi için güvenlik hizmetlerinden oluşan eksiksiz bir çözümdür.

Samsung KNOX Marketplace

Samsung KNOX Marketplace tüm kurumsal mobilite gereksinimleriniz için uygun tek elden alışveriş merkezidir. Tek bir web sitesinde, mevcut KNOX lisanslarının yanı sıra birçok iş uygulamalası arasından seçim yapabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0