Uygun Fiyatlı Araçiçi Kamera İncelemesi

Uygun Fiyatlı Araçiçi Kamera İncelemesi

Zamanımızın büyük bir kısmını trafikte geçiriyoruz. Trafikte geçirdiğimiz zamanda başımızdan bazen istemediğimiz olaylar geçebiliyor. Yol güvenliğimiz açısından araç bakımını yaptırmış olmak ve kurallara uymak çok önemli. Fakat bazen tüm önlemleri almamıza rağmen kaza geliyorum demeden geliveriyor. Bu kazalarda can ve mal kaybı yaşanıyor olması da olayın diğer bir üzücü yanı. Bazen haklı olduğunuzu kanıtlamak sandığınızdan daha zor olabiliyor. Rusya, Çin gibi ülkelerde kullanımı zorunlu olan araç kameraları haklılığınızı kanıtlamak açısından faydalı olabilir. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan araç kameraları bizlere birçok farklı fiyat ve marka ile sunuluyor. Bunların içinde en uygun fiyatlı olanıysa HD Araç İçi Kamera. Ürünün belirgin bir markası olmasa da ülkemizde bu isimle çok rahat bulunabiliyor.

aracici-kameraBoyut olarak oldukça kompakt olan kamera 2.5 inç bir önizleme ekranına sahip. Cihazın dışında; SD kart gidişi, mini USB girişi, tuşlar, gece görüş sensörleri mevcut. Aracınızın camına kolayca monte edebileceğiniz vantuz özellikli ayak kutu içinden çıkmaktadır. Aynı zamanda cihazın enerji ihtiyacını sağlayan çakmaklık girişli USB adaptörü mevcut.

Teknik özellikleri

HD Araç Kamerası; 1280×720 kalitesinde AVI formatında HD videolar çekmekte. Dahili hafızası bulunmayan cihaza 32GB’a kadar SD hafıza kartı takmak mümkün. Cihazda ses kaydedici, video oynatıcı özelliği de mevcut. Doğrudan kartın hafızasına kayıt yapan cihazın, hafıza dolduğunda ilk çektiği videodan itibaren silmeye başlaması sınırsız video kaydı gerçekleştirmesini sağlamakta. Türkçe dil desteğini de barındırmaktadır. Aygıt JPEG formatında fotoğraf çekim özelliğine de sahip. Ürün kayıt ekranında tarih ve saati de gösteriyor.

Akıllı özellikler dikkat çekiyor

Araç çalıştığında otomatik kayda başlaması ve kullanıcının her defasında bir butona basmıyor olması öne çıkan özelliklerinden biri. Dikkatleri üzerine çeken diğer bir özelliğiyse hareket sensörü ile hareket algılar algılamaz kayda başlıyor olması. Bu özelliğini araç park halindeyken kullanabilir aracınıza yaklaşan cisim ve kişileri rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Gece görüş sensörleri ile karanlık ortamlarda da kızıl ötesi ışınlar sayesinde net görüntü elde eden kameranın 6 adet gece görüş sensör noktası mevcut. Cihaz hafızası dolduğunda ise kendi hafızasını kendisi temizliyor olması dolayısıyla kesintisiz ve sınırsız vşdeo kayıt edebiliyor. Üründe sesli video kaydı da mevcut.

Bahsetmeden geçemeyeceğimiz detaylar

Cihazın üzerinde gelen batarya demo sürümüdür ve 1 dakika kadar cihazın uyanık kalmasını sağlar. Eğer daha uzun ömürlü batarya istiyorsanız orijinal BL-5C batarya almanız gerekmektedir. Ayrıca cihazın dahili hafızasının olmaması da eksiler arasında yer alıyor. Görüntü kalitesi orta seviyededir. Ürünün fiyatının 50TL gibi çok düşük bir miktar olduğunu göz önüne alırsak, fiyatına göre ürünün yeterli performans sağladığını söyleyebiliriz. Uygun fiyatlı araçiçi kamera kullanımını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yazar: Hakan Yılmaz

YORUM

Yorumlar 0