1000 TL Altı En İyi 3 Akıllı Telefon

1000 TL Altı En İyi 3 Akıllı Telefon

Akıllı telefonların hayatımızın olmazsa olmazı haline geldiği bu günlerde bütçenize uygun bir akıllı telefon seçmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Öyle ki bir Hacı Murat fiyatına telefon bulmak mümkün hale geldi. Fiyatların alıp başını gittiği bu günlerde sizin için seçtiğimiz 1.000TL altı 3 cep telefonunu modelini ele alacağız.

teknolojituru1) Asus Zenfone 2 Laser

Akıllı telefon pazarında ismini Zenfone 5, Zenfone 6, Zenfone 2 modelleriyle  duyurmayı başaran Asus, yeni akıllı telefonu Zenfone 2 serisine Laser modelini de ekledi. Asus Zenfone 2 Laser’in sunduğu özellikler fiyatıyla kıyaslandığında tercihleriniz arasında yer alabilir.

asusTeknik özellikleri

5.5 inç ekrana sahip modelin 1280×720 HD ekranı bulunuyor. Ekranın Full HD olmaması kimileri için eksiler arasında yer alsa da, pil ömrü açısından oldukça fayda sağladığını belirtmekte fayda var. 2GB RAM fiyat performans baz alındığında tatmin edici seviyede. Asus Zenfone 2 Laser’in şuan ki satış fiyatı 899TL.

samsung-galaxy-j52) Samsung Galaxy J5

Samsung’un orta segment yeni telefonu Galaxy J5 oldukça idealı. Telefonun, dış tasarımının oldukça şık göründüğünü söylemek mümkün. Galaxy modellerinde ki tasarım anlayışını J5 modelinde de koruyan Samsung, fiyat performans kategorisinde bende varım demeyi hedeflemiş.

Teknik özellikleri

5 inç Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy J5 1280X720 HD ekrana sahip. Ekran boyutuna göre çözünürlüğü ideal olan telefon, tek elle kullanıma olanak sağlıyor. Galaxy J5’in 13MP arka kamerası ve F/1.9 diyafram ile parlak, daha net fotoğrafları ve videoları almanıza olanak sunuyor. Ön kamerada ki flaşı ile kanalıkta dahi sorunsuz bir selfie deneyimi yaşayabilirsiniz. Dahili hafızası 8GB olan J5 bu anlamda daha yüksek bir hafızaya sahip olabilirdi. Ürün 128GB’a kadar hafıza kartı desteklemektedir. Bu modeli kullanacakların mutlaka hafıza kartına ihtiyaçları olacaktır. Cihazın 4 çekirdekli 1.2 GHZ işlemcisi ile oyun deneyimini sorunsuz yaşayabilirsiniz. Ürünün RAM’i ise 1.5GB seviyesindedir. Bu üründe 2GB Ram olmasını beklediğimizi de belirtmeden geçmemek gerekir. Ürünün fiyatıysa 899TL’dir.

lenovo-s90

3) LENOVO S90

Lenovo S90 özellik olarak oldukça iddialı bir model. İçerisinde barındırdığı donanımla ve uygun fiyatıyla tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. Lenovo, tasarım olarak da oldukça iddialı bir model ortaya çıkarmış. Özellikle telefonun arka kısmı Apple iPhone 6 modelini bizlere hatırlatıyor. Telefon 1.000TL’nin hemen altında bir fiyattan satışa sunuldu. Ürünün dikkat çeken yönlerinden kısaca bahsedelim.

lenovo s90Üründe 8MP özçekim kamerası mevcut

S90 modeliyle ismini akıllı telefon pazarında daha fazla duyurmayı hedefleyen Lenovo sunduğu özelliklerle amacına ulaşacak gibi görünüyor. Cihazın genel özellikleri oldukça dikkat çekici. Cihaz 5 inç boyutunda Super AMOLED 1280×720 HD ekrana sahip. 2300 mAh bataryası, ekranının Full HD olmamasının verdiği avantajla bataryanın daha uzun süre gitmesini sağlıyor.

Cihazda 2GB RAM mevcut aynı zamanda 1.3GHz 4 çekirdekli işlemci mevcut. 2GB Ram 800TL – 1.000TL arasında ki cihazlarda görmeyi istediğimiz bir RAM miktarı. Üründe 13MP ana kamera yer alırken Selfie çekmek için de 8MP ön kamera konumlandırılmış. Fiyat performans ürünlerinde genellikle 2MP ön kamerayı görmeye alışık olduğumuz bu dönemde 8MP oldukça fark yaratan bir unsur olmuş. Ürünün fiyatıysa 999TL

Bu yazımızda sizlere fiyat performans oranından yola çıkarak 1.000TL altı akıllı telefon tavsiyelerimizi sunduk. Telefon almadan önce mutlaka yazımızda yer verdiğimiz ürünleri değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Yazar: Hakan Yılmaz

YORUM

Yorumlar 0