İlginç Ürünler: Akıllı Telefon Projektörü

İlginç Ürünler: Akıllı Telefon Projektörü

akilli-telefon-projektorAkıllı cihazların gelişimiyle birlikte ihtiyaç duyulan aksesuarlar da değişime uğramakta. Örneğin 3310 dönemlerinde cep telefonlarının tek aksesuarı kemere takılan deri kılıfken, günümüzde akıllı telefonların, uyku modlu akıllı kılıfları mevcut. Hız kesmeyen aksesuarların bir kısmı hayatımızı büyük oranda kolaylaştırıyor. Fakat bazı ürünlerse olsa da olur olmasa da olur denecek türden. Bu aksesuarlardan biri de cep telefonu projektörü. Bu yazımızda basit yapıda olan bu projektörün özelliklerinden bahsedeceğiz.

Akıllı Telefon Projektörü genel anlamda çok basit bir yapıda ve hiçbir elektronik aksamı bulunmuyor. Projektör kartondan bir malzemeye lens takılmasıyla birlikte kullanıma hazır hale geliyor. Montajının da bazı ince detayları mevcut ürün size bir kaç parça kutu halinde geliyor ve bu kutuları birleştirerek ürünü ortaya çıkarmak size kalıyor. Montaj işlemini kolayca gerçekleştirmek açısından kutu içerisinden montaj kitapçığı da çıkmaktadır.

Montajını gerçekleştirdikten sonra izlemek istediğiniz videoyu açıp akıllı telefonunuzu kutunun içinde yer alan lensin tam karşısında ki bölmeye yerleştirmeniz gerekiyor. Artık Akıllı telefon projektörü kullanıma hazır. Geriye kalan tek şey patlamış mısırı alıp, filmin karşısına geçip filminizin tadını çıkarmak.

akilli-telefon-projektorÜrün bizlere nasıl bir performans sunuyor?

Projektörün karton malzemeden yapılması ve elektronik olmaması dolaysıyla, performans beklentilerinizi minimumda tutmanız gerekir. Çünkü ürünün sizlere görüntüyü sunabilmesi için kullanacağınız ortamda ışık olmaması gerekiyor. Sadece zifiri karanlıkta görüntü sağlayabilen ürünün tek ışık kaynağıysa telefonun ekranı. Yani telefonunuzun ekran parlaklığından daha fazlasını vermeyen projektörden çok net görüntüler beklememekte fayda var. Maksimum görüntü netliği için telefonunuzun ekran parlaklığının %100 olmasını tavsiye ediyoruz.

Ürünün ülkemizde satış fiyatı 90TL seviyesindedir. Bazı Çin sitelerinde ürünü 17$ seviyelerinde bulabiliyoruz. Projektör fiyatının sunduğu performansa göre ideal olduğunu söyleyebiliriz. Ürünü, çok fazla performans beklemeden kullanmak isteyenlere tavsiye edebiliriz.

Yazar: Hakan Yılmaz

YORUM

Yorumlar 0