En ‘Çapkın’ Aşk-Meşk Uygulamaları!

En ‘Çapkın’ Aşk-Meşk Uygulamaları!

Hala aradığınız aşkı mı arıyorsunuz? İşte size bu zorlu konuda yardımcı olacak en iyi Android ve iOS çöpçatanlık uygulamaları...

Gençlerin yanı sıra yetişkinlerin de ilgi gösterdiği yeni nesil ‘tanışma-kaynaşma’ uygulamaları sayesinde yalnızlar saniyeler içinde hayatının aşkını bulabiliyor. Bu uygulamalarda temel prensip kullanıcının kendisi hakkında bilgi ve fotoğrafları ile bulunduğu bir sanal platform ve burada yer alan diğer kimsleler içinde kendisine en uygun olanıyla tanışması. Üstelik konum bilgileri kullanıldığı için yaşadığı yerden çok uzaktaki bir kimseyle tanışma şansı da ortadan kalkıyor. Böylelikle aşk-meşk uygulamaları sayesinde ulaşılması kolay, kişiliğe uygun kimselerle tanışılabiliyor.

Dünya üzerinde 150 milyon kişi günde en az bir kez aşk-meşk uygulamalarına göz atıyor. Bu uygulamaların pazar büyüklüğü ise 2 milyar dolar. Bu çığ gibi büyüyen trend sayesinde evlenenler, evlenme yolunda ilerleyenler var. Pek tabii kısa surely ilişkiler ve yalnızca arkadaş olanlar da. En nihayetinde eğer yalnızsanız ve kendinize uygun ‘ruh eşi’ ya da arkadaş, her ne olursa olsun o kimseyi bulamıyorsanız, App Store ya da Google Play‘den yükleyeceğiniz aşk-meşk/arkadaşlık uygulamaları ile aradığınızı bulabilirsiniz. İşte en başarılı ve ‘en çapkın’ aşk meşk uygulamaları…

instamessage-1

Instamessage

Sosyal paylaşım ağları artık çok moda. Twitter yazı, Facebook beğeniler ve paylaşımlar, Vine videolar alanında popüler peki fotoğraf denildiği zaman aklınıza ilk hangi sosyal ağ geliyor? Elbette Instagram. Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı Instagram’da her gün yüz milyonlarca fotoğraf paylaşılıyor. Üstelik Instagram, 300 milyona yaklaşan kullanıcısıyla da devasa bir platform. İşte bu platformda yer alan kimselerin birbirlerini görüp mesaj atabildikleri bir de uygulama var: Instamessage.

Kullanıcıların konumlarına yakın yerlerdeki Instagram hesabı sahiplerini GPS sayesinde gösteren uygulama, seçilen kimselere mesaj gönderimine de olanak tanıyor. Böylelikle Instamessage kullanıcısı, o çok beğendiği komşunun kızını/oğlunu bu uygulama üzerinden bularak, mesaj gönderebiliyor.

Instamessage’da kişilerin Instagram hesaplarına da doğrudan göz atabilmek mümkün. Böylece birine mesaj atmadan önce çekmiş olduğu fotoğraflardan nelerden hoşlandığı, neler yaptığı gibi detaylar öğrenilebiliyor. Oldukça başarılı bir uygulama olan Instamessage, Türkiye’de çok popüler, siz de aşk-meşk uygulamalarına ilgi duymaya başladıysanız, bir denemek istiyorum diyenlerdenseniz App Store’dan Instamessage’ı kolaylıkla bulup iPad’inize indirin.

Ücretsiz

tinder-2

Tinder

Özellikle ünlüler arasında kullanıldığı bilinen Tinder, yeni nesil çapkınlık uygulamalarında en önde koşanlar arasında. Popülaritesinin kaynağı ise gerek kullanımı gerekse güvenilirliği. Uygulama, istediğiniz kişiyle konuşup, istemediğinizin size ulaşmasını kolaylıkla engelleyebilmeniz timeline dayanıyor.

Tinder’a öncelikle Facebook hesabı üzerinden üye olunuyor. Bunu dilerseniz hali hazırda kullandığınız Facebook hesabını dilerseniz de sahte bir profil oluşturarak sağlayabilirsiniz. Facebook hesabınızdaki fotoğraf, Tinder hesabınızdaki fotoğraf oluyor. Ardından bir hesapla siz de Tinder dünyasına adım atmış oldunuz demektir. Biriyle tanışmak mı istiyorsunuz? Konumunuza yakın yerlerde ve size benzer özelliklerde kimselerle eşleştiriliyorsunuz.

Daha sonra eşleştirildiğiniz kimselerin profiline bakıp tanışmak istiyorum diyorsunuz, eğer isteğinize karşınızdaki de tanışmak istiyorum şeklinde yanıt verirse mesajlaşabiliyorsunuz. Uygulama, bir hayli popüler oldu ve onun sayesinde evlilik hazırlıklarına başlayanların olduğu bile söyleniyor. Eğer yalnızsanız denemekten çekinmeyin!

Ücretsiz

Banjo

Konum servisleri de yeni insanlarla tanışmanın önemli bir yolu oldu. Örneğin Foursquare bu sayede bir kafede kahvenizi yudumlarken çevrenizdeki kimseleri de görebilmenize olanak tanıyor. Böylelikle o kimselerin en azından adını öğrenebiliyor ve diğer sosyal medya ağlarından onlara ulaşma şansına sahip oluyordunuz. Şimdi bunun daha pratik ve daha kapsamlı bir yolu var: Banjo.

banjo app

Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare ve daha birçok sosyal medya platformu ile entegre olarak çalışan Banjo, kullanıcıların çevresindeki diğer kullanıcıları görmesine olanak tanıyor. Üstelik o kadar detaylı bir şekilde gösteriyor ki bir harita üzerinden kimin nerede olduğunu en ince ayrıntısına kadar gösteriyor. Elbette fotoğrafları ve kim olduğu hakkında bilgilerle birlikte. Bu harita sayesinde kullanıcılar yeni arkadaşlara ulaşabiliyor. Banjo kullanıcıları tarafından kullanışlığı bakımından tam not almaya devam ediyor.

Ücretsiz

SKOUT

SKOUT

SKOUT, son dönemin adeta fenomenlerinden. Onu her kesimden her yaştan akıllı cihaz kullanıcısında görebilirsiniz. Evet, görürsünüz; çünkü onu kullanmak için akıllı telefon veya tabletin yukarı aşağı sallanması gerekli. Böylece uygulama harekete geçiyor. Nasıl mı?

SKOUT’u kullanmak için iPad’inizi sallamanız lazım. Eğer sallamazsanız uygulama hiçbir işe yaramıyor. Sallanıldığında ise yakındaki aboneler görünüyor. Ardından geriye aradınız kişiye ulaşarak yeni aşklara yelken açabilmek kalıyor.

Ücretsiz

Okuma Önerisi: Teknoloji dünyasında muhtemelen duymadığınız 5 şey

okcupid

OkCupid

OkCupid, Türkiye’nin en yaygın çapkınlık uygulaması. Bunu biz değil araştırmacılar söylüyor. Nedeniyse basit, uygulama prosedürsüz, adeta doğrudan tanışmaya dayalı. Bu nedenle de yoğun bir kullanıcı kitlesini peşinden sürüklüyor. Temel prensip ise diğerlerine benziyor. GPS tabanlı uygulama ile yakınlardaki kullanıcılar ekranınızda görünüyor, ardından dilediğiniz kimselere mesaj gönderiyorsunuz. Herhangi bir kısıtlama yok. Tek handikap ise ücretsiz hesaplarda mesaj gönderim adetlerinde sınırlama. Ücretli üye olarak bunu aşabilirsiniz.

Ücretsiz

Tıklayın, haftanın iOS oyunlarına göz atın!

YORUM

Yorumlar 0