Facebook’ta Aktif Reklamverenlerin Sayısı Yüzde 25 Arttı

Facebook’ta Aktif Reklamverenlerin Sayısı Yüzde 25 Arttı

facebook

Facebook, Şubat 2015’ten bu yana platformdaki aktif reklamverenlerin sayısının yüzde 25 arttığını ve şu anda 2,5 milyon adet reklamverenin Facebook’u insanlar ve işletmelerle iletişim kurmak için kullandığını açıkladı. Platform , bu doğrultuda reklamverenlerin mobile geçişine yardımcı olacak ve insanlara daha iyi reklam deneyimleri sunmasını sağlayacak yeniliklerini New York’ta gerçekleşen Advertising Week kapsamında duyurdu.

Sosyal ağın reklamverenlere sunduğu yeni özellikler arasında Target Rating Points (TRP) kullanarak video reklamları satın alma fırsatı, kampanyalar için Marka Bilinirliği Optimizasyonu çözümü, Instagram ve Facebook için mobil oylama özelliği ve Carousel formatında videolar bulunuyor. facebook

Şirketin Reklam Ürün Direktörü Graham Mudd, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Artık mobil bir dünyada yaşıyoruz ve işletmeler de insanlara mobil cihazları üzerinden ulaşmak zorundalar. Pazarlamacıların, mobile kayışın sunduğu tüm avantajlardan yararlanabilmesi için yeni çözümlerimizi mobil odaklı bir şekilde tasarladık. Reklam birimlerimiz; hedefleme, optimizasyon ve ölçüm araçlarımız mobil öncelikli dünyada gerçek iş sonuçları elde etmek üzere tasarlandı.”

YORUM

Yorumlar 0