Apple İkinci Büyük Giyilebilir Teknoloji Markası

Apple İkinci Büyük Giyilebilir Teknoloji Markası

Daha çok olmadı, Nisan ayında başladı macera ama şimdiden 5 milyon kişiye ulaştı Apple Watch ve bu başarısı ile 2015’in en çok satan akıllı saat üretici olmayı şimdiden garantiledi. Yeni bir araştırma raporu ise Apple’ın çok daha epik bir başarıya ulaştığına işaret etti.

Ünlü araştırma ve analiz kuruluşu IDC, yayınladığı yeni bir raporla en büyük giyilebilir teknoloji cihazı üreticilerini sıraladı. Açıklamaya göre ilk sırada Fitbit yer alırken onu takip eden firma Apple oldu. Oldukça kısa bir süre zarfında böylesine bir sıralamada en tepe noktalara ulaşan Amerikan teknoloji şirketi, başarının iyi bir tüketici elektroniği cihazının yanı sıra marka güvenilirliği ve itibarı ile ilişkisini de açıkça ortaya koydu.apple_watch

Apple Watch serisinin ulaştığı başarı giyilebilir teknoloji adına önemli. Çok sayıda üretici, ilgili serinin ulaştığı başarıyı referans alarak yeni modellerini piyasaya sunuyor. Hatta tüketici elektroniği alanında üretim gerçekleştirmeyen daha geleneksel saat markaları dahi akıllı saat, fitness bilekliği gibi aygıtlar geliştirmenin planlarını yürütüyorlar. En son Swatch ve Fossil markaları da giyilebilir teknoloji cihazlarını lanse ettiler. Öte yandan Fitbit ve Apple’ın takipçisi ise Çin menşeili Xiaomi.

YORUM

Yorumlar 0