WiFi Sinyal Sorununa Alternatif Çözümler

WiFi Sinyal Sorununa Alternatif Çözümler

1280-600-02

TP-LINK, ev ve ofislerde kablosuz ağ (WiFi) sinyal sorununa kesin çözüm getiren powerline adaptör ailesini genişletiyor. Elektrik prizine takılarak kullanılan ve priz olan her yere interneti taşıyan üç yeni model powerline adaptör Türkiye’de…

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-LINK, özellikle Avrupa’da çok kullanılan powerline adaptör ailesini genişletiyor. Üç yeni modeli Türkiye’de satışa sunan şirket, bu ürünlerle WiFi ve kablolu sinyal sorununa basit bir şekilde kesin çözüm sağlıyor.

Kablo çekmeden evin/ofisin her yerine interneti en sağlıklı bir şekilde dağıtmaya yarayan powerline adaptörler, elektrik hattını internet ağına dönüştürmeyi sağlıyor. Elektrik prizi olan her noktaya interneti kablolu ya da kablosuz taşıyan bu ürünler, bu sayede WiFi sinyal sorununa da kesin çözüm oluşturuyor.

TP-LINK’in satışa sunduğu üç yeni powerline adaptör modeli ve özellikleri ise şöyle:

TL-WPA4230P KIT: İki adaptörden oluşan bu kit, evin var olan elektrik kabloları üzerinden 500Mbps’ye kadar yüksek hızda bir ağ oluşturulmasını sağlıyor. Tüm powerline adaptörler gibi, adaptörlerden biri mevcut modeme bağlanıp o noktadaki elektrik prizine takılarak kullanılan ürün, başka bir yatırım, kablo çekme vb gerektirmeden priz olan her yere ikinci adaptör ile interneti taşıyor. İster kablolu ister kablosuz bağlantı seçeneği sunan ürün, üzerindeki ek priz girişi sayesinde kullanım rahatlığı da sunuyor.

Kablosuz bağlantı hızı 300Mbps’ye ulaşan TL-WPA4230P KIT, üzerindeki WiFi Clone tuşu sayesinde mevcut ağı ikinci adaptörün kullanıldığı tüm noktalarda klonlayarak WiFi’ı evin her noktasında en güçlü şekilde kullanmayı sağlıyor. 300 metreye kadar elektrik hattında sağlıklı kullanılabilen powerline adaptör kiti, bilgisayardan oyun konsollarına, IPTV set üstü cihazlarından yazıcı ve NAS çözümlerine kadar tüm cihazların hızlı ve güvenli olarak internete erişmesi için uygun çözüm oluşturuyor.

Üzerinde yer alan üç adet Ethernet bağlantı noktası sayesinde farklı cihazları ağa dahil edebilen TL-WPA4230P KIT’in kurulumu ve kullanımı da son derece basit. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 120 USD + KDV.

mobil-internet

Yüksek hız isteyenler için…

TL-PA8010P KIT: TP-LINK’in satışa sunduğu ikinci powerline adaptör modeli olan bu ürün, 1200Mbps gibi yüksek bir hıza ulaşabiliyor. HomePlug AV2 uyumlu olan ürün, bu sayede yoğun kullanımlarda veri aktarımını önemli derecede artırıyor. Yüksek hızı sayesinde her tür uygulamayı sorunsuz ve kesintisiz yaparak ev eğlencesi için gerekli internet altyapısını sunuyor.

TP-LINK’in diğer powerline adaptör modelleri gibi tak&çalıştır özellikli ürün, aynı zamanda enerji tüketimini de yüzde 85’e kadar azaltan çevre dostu bir çözüm. Evinde ya da evin bazı bölümlerinde (çocuk odası gibi) kablosuz bağlantı istemeyenler için sadece kablo ile bağlantı sağlayan bu powerline adaptör modelinin tavsiye edilen satış fiyatı ise 140 USD + KDV.

TL-PA8030P KIT: TP-LINK’in satışa sunduğu yeni powerline adaptörlerin sonuncusu olan TL-PA8030P, HomePlug AV2 standardında, 3 portlu Gigabit Passtrough özellikli ve 1200Mbps hıza ulaşabiliyor. 3 adet Gigabit bağlantı noktası sayesinde aynı anda üç ayrı cihaz kablolu olarak bağlanabiliyor. Bu da TL-PA8030P KIT’i, mükemmel ev eğlencesi ağ çözümü haline getiriyor.

YORUM

Yorumlar 0