Facebook’un Varisi Max ile Tanışın

Facebook’un Varisi Max ile Tanışın

Üniversite yıllarında sosyallikten uzak bir hayat süren Mark Zuckerberg, bu durumdan pek memnun değildi. Arkadaş edinmek için kurduğu arkadaşlık sitesi Facebook, şuan dünyanın Google’dan sonra en çok tıklanan 2. büyük sitesi. Mark, son yıllarda ise özel yaşamında ki pozitif gelişmeleri Facebook hesabından duyuruyor.

mark-zuckerberg-maxGeçtiğimiz yılda,  Priscilla Chan ile evlenen ve bunu da Facebook ilişki durumu kısmında duyuran Mark, geçtiğimiz günlerde de dünyaya gelen kız çocuğu Max’ı kendi Facebook hesabından duyurdu. Duyuruyla birlikte eşiyle ve bebeğiyle çekilmiş olduğu fotoğrafını da kendi Facebook hesabında paylaşan Mark Zuckerberg, “Ben ve Priscilla kızımıza dünyaya hoşgeldin demekten çok mutluyuz” mesajını yazdı.

Zuckerberg ve Chan çifti benzeri görülmemiş bir kutlama yaptı

Çocuğu Max, dünyaya geldikten sonra Facebook hesabından ona mektup yazan Mark Zuckerberg, “Senin kuşağının daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için, bizim kuşağımızın yapabileceği çok şey var” ifadelerini kullandı. Diğer yandan da çocuklarının dünyaya gelişini kuracakları Chan Zuckerberg Vakfı’na servetlerinin %99’unu bağışlayarak kutlayacaklarını duyuran çift, taktire şayan bir projeye imza atacaklar. Servetinin %99’u yaklaşık 45 milyar dolar olan Mark, aldığı karardan oldukça memnun. Vakfa Yapacakları  bağışla vakfın öncelikle odaklanacağı konuları da sıralayan Zuckerberg, eğitim, tedavi edilebilir hastalıklar, insanlar arası iletişim ve güçlü toplumların inşası gibi  halihazırda yürütülen çalışmalara “küçük bir katkı” sağlamak istediklerini söyleyen Zuckerberg çifti, “Biz de diğerleri gibi elimizden geleni yapmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Amaçlarının yeni doğmuş olan çocuğuna daha iyi bir gelecek sunmak olduğunu söyleyen Zuckerberg’in yaptığı bağış, daha önce de Microsoft’un CEO’su Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in mal varlıklarını hayat boyunca bağışlama durumunu seçerek yaptığı büyük bağışı hatırlattı. Dev şirketlerin yaptığı bağışlar diğer insanlara da örnek olacak türden.

Yazar: Hakan Yılmaz

YORUM

Yorumlar 0