Quadro S90 Akıllı Saat İnceleme

Quadro S90 Akıllı Saat İnceleme

Akıllı saat kullanma konusundaki tereddütler her geçen gün daha fazla kırılıyor ve çok sayıda üreticinin de bu duruma kayıtsız kalmadığı görülüyor. Rekabet iyiden iyiye artarken akıllı saat konusunda Türkiye’deki tanınmış markalardan Quadro’nun stil sahibi modellerini hız kesmeden tüketicilerin ilgisine sunduğu görülüyor. Şirketin yeni ve oldukça iddialı modellerinden Quadro S90 test merkezimizdeydi. Detaylı olarak incelediğimiz akıllı saat, giyilebilir teknolojilerle ilgilenen kimseler için erişilebilir fiyata son derece yetenekli bir seçenek durumunda. Tasarımı ve teknolojisine yakından bakıyoruz…

Quadro S90, klasik saat formuna teknolojik bir bakış açısı ile sizi karşılıyor. Üründe parlak deri kordon, yuvarlak kasa ve kasa üzerindeki iki adet buton oldukça sofistike bir yapı meydana getiriyor. Üstün bir kalite algısı sunan akıllı saat, fiyatı ile kıyaslandığında size görsel olarak kesinlikle daha fazlasını veriyor. Bu önemli bir artı puan.

Smart-Watch-S901.22 inçlik 240 x 240 piksel çözünürlüğe sahip yüksek duyarlılıklı dokunmatik kapasitif LCD ekrana sahip modelde, size saat arayüzü seçenekleri sunuluyor. Buradan tercih yapıp, saatinizin ekranının görüntüsünü belirleyebiliyorsunuz. Böylelikle giydiğiniz kıyafete göre saat arayüzünü değiştirebilme özgürlüğü sizinle oluyor.

Quadro S90, Android cihazlarla olduğu gibi iPhone, iPad ve iPod touch cihazları ile (iOS) uyumlu. Bluetooth üzerinden akıllı cihazınızla eşleştirdikten sonra akıllı saatinizin yeteneklerini yakından görebiliyorsunuz. Akıllı saat ile neler yapılabiliyor? Telefonunza gelen aramaları yanıtlayabilir, arama günlüğünüzü görüntüleyebilir, yeni arama yapabilir, uygulamalardan gelen bildirimleri ve smsleri görüntüleyebilir, smsleri yanıtlayabilirsiniz. Ayrıca adım sayar, uyku takibi, telefon kamerasını uzaktan kontrol gibi özellikleri de bulunuyor.

quadro-s90

MTK2502 işlemci, 128 MB bellek, microUSB portu, Türkçe dil desteği, QWERTY klavye, sıçrama düzeyinde suya dayanıklılık ve 320 mAh batarya cihazın öne çıkan özellikleri. 1 güne yakın şarj dayanıklılığı sunan akıllı saatin bekleme süresi ise ortalama 3 gün. Klipli bir şarj mekanizması bulunan aygıtın pilinin oldukça hızlı bir şekilde dolduğunu belirtelim. Beyaz kordonlu modelini incelediğimiz S90’ın kırmızı ve siyah renkli kordon seçenekleri de mevcut.

Öte yandan saate ek tema yüklenememesi, üzerinde hoparlör olmadığı için sadece kulaklıkla görüşme yapılabilmesi, mesaj yanıtı için önceden tanımlı iletilerin gönderilebilmesi eksi özellikleri durumunda. Genel olarak fiyat/performans açısından geçer not alan Quadro S90, yaklaşık 330-400 TL fiyat etiketi ile uygun fiyatlı akıllı saat alternatifleri arasında değerlendirilebilir.

 

YORUM

Yorumlar 0