Ücretli YouTube Sinyalleri

Ücretli YouTube Sinyalleri

YouTube kullanıcılarının en çok yakındığı konulardan birine ‘ücretli’ bir çözüm geliyor. Paralı YouTube sinyalleri verildi, işte detaylar…

Google’ın sahibi olduğu video izleme platformu YouTube, Türkiye’de en çok tıklanan ilk siteler arasında. Gerek müzik gerekse çeşitli konulardaki sayısız video ile büyük bir görsel platform olan YouTube’da izleyenlerin tepki gösterdiği konuların başında ise reklamlar geliyor. Video tıklandıktan sonra ekrana gelen reklamların geçilmesi için bir süre(5 saniye) izlenmesi gerekebiliyor.

ucretli-youtubeGelen son duyuru ise videoların öncesindeki reklamlar olmadan kullanıma olanak tanıma konusunda. Buna göre aylık ve yıllık seçenekleri ile paralı üyelik satın alınabilecek, bunun ardından da reklamlar olmadan videolar izlenebilecek. Gelişme, Music Key adlı yeni YouTube servisinden faydalanabilmeyi de içeriyor. Böylelikle video izleme platformu, hem Music Key’in daha fazla kişi tarafından denenmesini sağlamayı hem de yeni bir gelir modeli oluşturmayı hedefliyor.

Bir diğer gelişme ise sadece ücretli üyelerin izleyebilecekleri içerikler. Ünlü teknoloji sitesi The Verge’de yer alan habere göre bunun için çalışmalar yürütülüyor ve kullanıcılar, bazı videoları sadece Premium üye oldukları halde izleyebilecekler.

ucretli-youtubeÜcretli Youtube ile gelecek sınırlamalar

Bir takım sınırlandırmaların kapıları aralanmak üzere gibi görünüyor. Milyarlarca videonun yer aldığı internet sitesinde paralı üyelik ile 5 saniyelik reklamları izlememeyi tercih edecek geniş bir kullanıcı kesiminin olacağı tahmin ediliyor. Ancak bazı videoların sadece ücretli üyelere sunulacak olması şimdiden tepki görmeye başladı. Bakalım YouTube bu projeleri ne zaman hayata geçirecek? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Tıklayın, YouTube kanalımızı takip edin.

YORUM

Yorumlar 0