GTA V İçin Ekran Kartı Tavsiyeleri

GTA V İçin Ekran Kartı Tavsiyeleri

PC platformu için çıkışını 2015 Ocak ayında yapması beklenen, ancak ertelemeler sonucunda nihayet kısa süre önce yayınlanan GTA V PC versiyonu için ekran kartı tavsiyeleri…

GTA V (GTA 5) için şimdiden 2015’in yılın en çok oynanacak oyunu diyebilmek mümkün. Oyun, aralıkız şekilde gündemde ve örneğin Steam arkadaş listelerine bakıldığında neredeyse herkes bu ikonik oyunu oynuyor.

Peki PC versiyonu ile kısa zaman önce tanıştığınız GTA V’de(Grand Theft Auto V) en yüksek grafik performansı hangi ekran kartları ile elde edersiniz? İşte bu sorunun yanıtı için bir araştırma yayınlandı.

gta 5GTA 5, özellikle PC sürümünde sunduğu 4K ekran çözünürlüğü, geliştirilmiş doğa hayatı, yoğun trafik sistemi, yeni silahlar ve araçlarla diğer sürümlerinden daha gelişmiş bir GTA 5 deneyimi yaşatıyor. Bununla birlikte konsol oyuncularının aksine PC oyuncuları için sistemin yeterli olup olmaması gibi bir sorun beliriyor. İşte bunun için Techstop adlı web sitesi, 26 farklı ekran kartını GTA 5’te test etti ve sonuçları paylaştı.

GTA oyunlarının en heyecan verici versiyonunda en yüksek grafik ayarları demek, daha yüksek bir oyun keyfi demek. Bunun bilincinde olan oyun severler için sonuçlar biraz daha harcama şeklinde. İyi grafik kartlarına yapılacak harcamalar, oyunu uzun saatler boyunca oynayacak kimseler için harikulade sonuçları ise beraberinde getirecek.

GTA 5’e özel benchmark uygulaması ile alan oyuncular, 1920×1080, 2560×1600 ve 3840×2160 değerinde ekran çözünürlüklerinin FPS değerlerine yer veriyorlar. İşte ekran kartına göre GTA 5’in verdiği FPS değerleri:

gta 5Okuma Önerisi: GTA IV 4K Grafik Modu ile tanışın

Okuma Önerisi: GTA V’i daha önce hiç bu şekilde oynamadınız!

YORUM

Yorumlar 0