Scrabble Efsanesi Nigel Richards İnanılmazı Başardı!

Scrabble Efsanesi Nigel Richards İnanılmazı Başardı!

Scrabble, karmaşık harflerin birleştirilmesi ile kelime oluşturma temalı bir zeka oyunu. Aynı zamanda bulmaca türünün de en renklilerinden. Dünyanın birçok ülkesinde oynanan Scrabble için saygın turnuvalar düzenleniyor ve tüm zamanların en iyi oyuncularından biri de Yeni Zelandalı Nigel Richards.

Daha önce aralarında Dünya Scrabble Şampiyonası’nın da yer aldığı sayısız turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Richards’ın son şampiyonluğu ise hem şaşırttı hem de adeta onun adını tarihe altın harflerle kazıdı.

ABD ve İngiltere’deki Scrabble turnuvalarının hakimi olan oyuncu, elbette bunu sahip olduğu İngilizce yetisi ile başarıyordu. Sonuçta harf dizilerini bir araya getiriyor ve İngilizce kelimeler ortaya çıkarıyordu. Ancak İngilizce dışında da büyük başarılara imza atabileceğini 2015 Dünya Fransızca Scrabble Şampiyonası’nı kazanarak gösterdi. Hem de Fransızca hakkında pek az fikri olmasına karşın.

Yalnızca iki ay önce Fransızca çalışmaya başladığı belirtilen Yeni Zelandalı Scrabble ustası, Schélick Ilagou Rekawe’i final karşılaşmasında yenmeyi başararak büyük bir sürprize imza atmayı başardı. Adeta ‘hangi dilde olursa kelimelerin ilahı benim’ dercesine.

YORUM

Yorumlar 0