LG G4 Drone İle Gökyüzünde!

LG G4 Drone İle Gökyüzünde!

LG G4 uzaktan kumandalı bir insansız hava aracına (drone) monte edilerek gökyüzüne çıkarıldı. Ortaya LG G4 ile kaydedilmiş harikulade görüntüler çıktı. Daha önce görülmemiş bir şekilde elde edilen yüksek çözünürlüklü ve tahmin edilenin çok ötesinde başarılı video kayıtları, acaba akıllı telefonlar drone’a takılarak kullanılır mı ve dolayısıyla yeni bir kullanım şekli ortaya çıkabilir mi sorusunu akıllara getirdi.

LG G4, kamerası ile öne çıkan akıllı telefon modellerinden. Hatta bu alandaki iddiaları ‘en iyisinin kendileri olduğu’ yönünde. Bu gerçek olabilir, çeşitli test çalışmaları LG’nin amiral gemisinin kamera performansının gerçekten etkileyici olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. Drone ile bir arada ele alınması ise cihazın iddiasını bir kez daha gözler öne seriyor.

Yüksek irtifadan kayıt gerçekleştirmek, yüksek sarsıntı etkisi ve güneş ışığının zorlayıcı koşulları anlamına gelir. Ancak görüne o ki LG G4, bu zorlu koşulların üstesinden gelmeyi başarmış durumda.

LG tarafından yayınlandı

Video, LG tarafından gerçekleştirilen bir prodüksiyona dayalı. Yani bir hayran videosu ya da YouTuber’ın gerçekleştirdiği bir çalışma değil. ‘Shot with LG G4’ temalı video cihazın güçlü özelliklerinden birini vurguluyor. Özellikle sarsıntı engelleme teknolojisi OIS 2’nin başarısını gözler önüne seriyor. OIS 2 nedir sorusunun yanıtı adeta veriliyor.

Yükseldikçe kalite düşüyor

Net görüntülerin alçaktayken daha iyi olduğu, yukarıdan çekimlerde ise ‘mesafe ve odaklanan objelerin fazlalaşması gibi görüntü kalitesini etkileyen unsurlar nedeniyle sonuçların daha düşük kalitede olduğu görülüyor.

Detaylar için haberin devamındaki videoya göz atınız:

YORUM

Yorumlar 0